Nüüd, kui Kroonprintsess lasteaias käib ja mina paralleelselt laste kasvatamisega ka suure hulga tööülesandeid tehtud saama pean, on mul varasemast märksa vähem aega talle Pühenduda ja sellega seoses muidugi ka korralikud süümepiinad. “Emme ei saa praegu, emme peab tööd tegema,” tuleb mul minu maitsele natukene liiga sageli üle huulte ja nii püüan ma kasutada ära iga võimalust, et temaga päris kahekesi midagi toredat ette võtta – näiteks meisterdada. Meisterdamisega on mul samas üks suur jama – ma ei tea täpselt, mida kõigi valmivate šedöövritega pihta hakata ja niisama riiuliserval vedelevaid asju ma lihtsalt ei kannata. Ilusamad joonistused ja maalid kogume muidugi ilusti karpi ja paneme tallele, aga mida teha suuremate projektidega? Minu jaoks on oluline, et meisterdamise tulemusena sündinud asjal oleks mingisugune funktsioon või eesmärk, mida teos täidab. Seetõttu on igasugused pühad minu jaoks täiesti kuldsed – üheainsa nädala jooksul saab mitu-mitu korda maha istuda ja koos nokitseda, et kaunistused pühade möödudes uuesti maha korjata ja keldrisse järgmist aastat ootama viia. Pabermunadest tehtud pärga ma teile juba näitasin – nüüd jagan teiega Kroonprintsessi akna ette meisterdatud jänkuvimpleid!
Vaja läheb: värvilist või mustrilist kartongi (või näiteks kirjut pakkepaberit, millega harilik kartong üle katta), kääre, pakkepaela, pliiatsit, jänese- ja/või munakujulist šablooni (mina otsisin Google’ist kõige armsama jänese kontuuri, mille ma leida suutsin ja kopeerisin selle arvutiekraanilt paberile), liimipüstolit, värvilisi tupsukesi, plastmassist silmi.
Töö käik on lihtsamast lihtsam: lõika sulle meeldivast paberist (imeilusaid käsitööpabereid ja kartonge on saadaval näiteks minu lemmikus Vunder Skizzes) välja jänesed ja munad, liimi neile liimipüstoliga sabad, silmad või misiganes sulle meeldivad kaunistused. Mõõda välja sobivas pikkuses nöörijupp, tee iga muna ja jänese külge augurauaga auk, trei (edit: haa, keelevärdjas tegutseb jälle! Rootsikeelne sõna “trä” sobinuks siia küll, emakeeli vist on viisakam öelda “torka”) nöör aukudest läbi, tee iga augu kõrvale väike liimitäpp ja kinnita nöör selle külge (et jänesed nöörimööda edasi-tagasi ei sõidaks) ja seejärel kaunista aken või toanurk valminud vanikuga.
Minu meelest on igasuguste pühade ja pidustuste juures eranditult kõige lahedam osa kaunistuste meisterdamine ja kodu pidurüüsse seadmine. Et ma muidu ei armasta kodukootud ilmega sisekujunduselemente, on pühadekaunistused täpselt parasjagu ajutised ja loovad kogu oma värvilisuses nii mõnusa pühademeeleolu. Meisterdamise rõõm kaasa arvatud, muidugi. Milliseid kaunistusi teie lihavõttepühade puhul üles riputanud või lauale asetanud olete?
See aasta värvime ainult mune, aga järgmine aasta peaks oma lapsega ka midagi meisterdama 🙂
ETV2 Lastetoa meisterdamissaates oli täna hullult lahe õpetus, kuidas sibulakoorte, sibulavõrgu ja puulehtedega mune värvida! suurest hulgast sibulakoortest keedeti selline korralik kuldpruun tõmmis ja siis sinna sisse pandi muna, mis oli tihkelt suka või võrgu sisse keeratud ja suka ja muna vahele pandi leheke. nii jäi muna lehe/võrgu alt valgeks ja ülejäänu värvus imeilusalt kuldseks. proovime täiega järgi selle!