Miiu blogi

“Misasi see taskuraha on?”

November 22, 2020~ emadus, raha & majandamine

Nagu te pealkirjast lugeda võite, avastas E enda jaoks täna hommikul uhiuue ja põneva kontseptsiooni. 😀 Küllap on ta natukene veel väike ka – nagu ma aru olen saanud, ei saagi väga paljud temavanused lapsed taskuraha?

Kuna ma kõigile kolmele lapsele kolmanda samba avasin, on neil kõigil nüüd LHV’s oma pangakontod, millest jutt täna hommikul algaski. Esimesed kaks veel oma rahaga ei majanda, aga kaheksa-aastasel on seni olnud kolme purgi süsteem, mille raamatust “Tom õpib rahamängu” omaks võtsime: “säästan”, “kulutan” ja “annetan” purgid. “Säästan” purki tuleb panna pool kõigist sissetulekutest ning ülejäänu kahe teise purgi vahel omal vabal valikul ära jagada. Näiteks: kui laps saab sünnipäevaks 20 eurot, tuleb 10 eurot pista säästupurki ning ise valida, kas kulutamiseks jääb kasvõi 9 eurot ja annetamiseks 1. E jagab enamasti umbes nii, et 60% võtab endale ja 40% paneb annetamispurki, mis minu meelest on väga mõistlik ja armas jaotus. Nüüd, jõuluajal, peakski üle vaatama, palju sinna kogunenud on, ja laskma E’l valida, mida ta selle rahaga teha tahab.

Kõigi kulutuste jaoks on E’l koolipäeviku tagaosas üks lehekülg, kuhu ta saab koolipuhvetis tehtud ostud koos summadega kirja panna, et oleks parem tagasi vaadata, mida ja kui palju kulunud on. Mina tema oste ei kontrolli (püüan vaid hellalt suunata, et ostetud maiused oleksid enam-vähemgi mõistliku koostisega ja et ta ostaks maiustusi vaid neil päevil, kui ta on pikemalt jalutanud ja hüppenooriga hüpanud või kehalise tunnis käinud, st et tal ei oleks üleliigset kulutamata suhkruenergiat keres), rahapäeviku pidamise nõudel on rohkem selline kasvatuslik, tulevikus majandamiseks ette valmistav eesmärk.

Regulaarseid sissetulekuid ehk taskuraha E’l siiani olnud ei ole (peamised sissetulekud on olnud sünnipäevad ja korrad, kui ma ei ole ise viitsinud Väikevenda magama panna ning olen teenust sisse ostnud) ja jutuks tuligi see täna, kui E isalt mingit laenuks antud raha tagasi nõudis ja H ettepaneku tegi, et me võiks lapsele pangakonto teha, kuhu saaks kohe laenu võttes (endal ju kunagi sularaha ei ole, kui vaja on) ülekande teha. See viis omakorda mõtteni, et E võikski arveldada omaenda pangakaardiga – see muudaks väljaminekute kontrollimise tema jaoks rahapäevikust sootuks lihtsamaks. Tellisin talle LHV noortekaardi ja leppisime kokku, et ta võiks taskurahaks saada 8€ kuus.

Kuidas teile see summa tundub? E ise ütles, endal silmade asemel dollarimärgid, et tema jaoks on 8€ kuus nagu kaheksa miljonit. 😀 😀 😀 Ja kui vanalt teie lapsed taskuraha saama hakkasid? Kas olete ka rahatarkuse arendamisega juba kuskilt otsast algust teinud? Ma ise mõtlen, et minu elluastumine, ehkki muudeski küsimustes väga raske ja turbulentne, oli täis väga halbu finantsotsuseid (sh paar SMS-laenu jooksvate kulude katteks), ja ehkki ma muidugi plaanin (kui jumal lubab) juures olla ja lapsi nende iseseisva elu hakul toetada, võiks tunnetus, mismoodi rahaga ümber käia, neil juba algusest peale kuidagi luuüdi sees olla, et nad saaksid võimalikult varakult oma parimat elu elama hakata.

Taamal kogumispurk, paremal säästupurk ja esiplaanil, muidugi, kulutamise purk. 😀

Share this:

  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Facebook (Opens in new window)

Related

22 Comments

Halva stsenaariumiga õudusfilm ja uue sõbra igatsus »
« Väärt ilunodi

About miiu

Comments

  1. Merli says

    November 22, 2020 at 4:49 pm

    Meil ka 8 aastane ja hakkas taskuraha saama, teeme nii, et 5 emmelt ja 5 issilt. Sai omale kella osta, kui oli paar kuud kogunud. Nüüd tahab ka maiustusi osta. Selles mõttes on hea, et tavise tajub juba ära raha väärtust- nt kui ta poes midagi tahab,et ma talle ostaks, siis ma ütlen, et sul raha olemas, osta. Siis ta ikka mõtleb pikemalt, kas on ikka vaja 😄 ja tihti jääb ostmata. Pangakaardi tegime ka alles, sinna on kaugel elavatel vanaemadel kena üllatus-taskuraha saata. Samas oleks hea, et laps enne ikka korralikult raha oskab lugeda ja üksi poes kassas maksta (vanema kauge pilgu all küll), viipemakse on küll lihtne, aga see sentide lugemine õpetab ehk rohkem, kasvõi kannatlikkust ja matemaatikat 😃

    Reply
    • miiu says

      November 22, 2020 at 5:22 pm

      See on ikka VÄGA hea, kui laps juba ise raha väärtusest aru saab 🙂

      Reply
    • Qqwerty says

      November 22, 2020 at 6:30 pm

      Ma saan samamoodi ja olen rahul. (13)

      Reply
  2. Mirjam says

    November 22, 2020 at 5:07 pm

    Meil on ka väikesel määral taskuraha teemaks praegu. 7a kogus omale raha ja sai osta tahvelarvuti. Kassasse kogunenud sendid oli vaja üle lugeda ja “rahaks” vahetada ja selgus, et kõige lihtsam viis oli lapsele pangakonto teha ja sai ka kaart võetud. Siiani pole preili taskuraha kunagi saanud vaid raha on kogunenud sünnipäevadega või kui vanaemad ja vanaisad annavad vms. Aga nüüd kui piiga koolis käib siis aegajalt sõbrannad tahavad peale kooli poodi minna ja minu oma läheb siis kaasa aga kuna raha tal igapäevaselt kaasas ei ole siis osta ta midagi ei saa, mis siiani pole tema jaosk probleem olnud. Nüüd aga ma ei teagi kas peaks talle tekitama ka mingi nädalase või iga kuu taskuraha millega peab ise majandama või pole ikka vaja ja saab siis raha kui küsib või peab oma sünnipäevade raha eest toimetama ja kui raha kas siis sulas, et näeks kuidas raha “kaob” ja oleks lihtsam lapsel arvestada palju tal on vms või kaardiga et tal kogu see arvutamise mure ära kaoks. Ja mida peaks laps oma taskuraha eest ostma? Tuttaval on juba veidi vanem laps ja neil on nii et laps ostab kõik selle mis lapsevanema jaoks mõttetu aga laps tahab ise. Noo meil see tahvelarvuti ost natukue nii oli et ise me talle seda osta poleks tahtnud kuna ei näe väga suurt vajadust aga samas see ei ole väga mõttetu asi ka, noo näiteks nagu LOL nukk mida on niinii vaja kuna teistel on aga ise ta sellega ei mängi ( teada teeme kuna eelmine aasta kingiks sai), et ma ei tea kas ma lubaks tal oma taskuraha eest ükskõik mida osta aga samas vist keelata ka ei tohi. Väga raske! Ilmselt ma mõtlen väga üle kogu selle taskuraha teemaga aga noo mis teha 😀

    Reply
    • miiu says

      November 22, 2020 at 5:17 pm

      Ei mõtle üle, minu meelest see on vägagi selline teema, et ülinormaalne on mõelda ja vaagida. Eks see jura ostmine ja pärast kahetsemine on ka osa rahatarkuse teekonnast, ma kardan, mida vahele jätta ei saa. 😀

      Reply
  3. Mariiiii says

    November 22, 2020 at 6:53 pm

    Mul on 9aastane ja 6aastane kodus. Mõlemal on olemas pangakontod, kuhu on kogunenud sünnipäevarahad, taskurahad jne. Suuremal on kontol natuke üle eesti keskmise kuupalga ja nooremal natuke rohkem kui pool sellest summast.
    Meil lihtsalt on üliagarad vanavanemad (ainsad lapselapsed mõlemalt poolt), kellel oma lapsi kasvatades olid pigem kitsad olud ja no nüüd lapselastega ollakse kõvasti heldemad kui mulle meeldiks.
    Tihti saadakse vanavanematelt nädalaks 10-20 eurot lapse kohta, mille siis valdavalt pangaautomaati komandeerime ja nende kontole, sest mul puudub igasugune huvi selle vastu, et suurem selle koolis nännile kulutaks. Kord kuus või kaks korda kuus (vahel ka harvem kui neil huvi pole), siis vaatame palju jälle kogunenud on ja mõtlevad, kas midagi on neil kindlasti vaja mida mina nõus ostma ei ole. Oma rahast tulevad alati ostud raskemalt kui minu rahakotist 😀
    Just uurin ka kolmanda samba tegemist mõlemale lapsele, sest aasta lõpp läheneb suurel kiirusel. Ideaalis võiks siis ju osa sellest rahast investeerida aga seda peab lastega rääkima.

    Reply
    • miiu says

      November 22, 2020 at 6:56 pm

      Laste kolmandasse sambasse vist ei ole selles mõttes mõtet, et nemad ei saa tulumaksu tagasi 🙂 Ma ei tea, kas lapse nimel kasvukonto saab avada?

      Reply
      • E says

        November 22, 2020 at 9:47 pm

        Saab!

        Reply
        • miiu says

          November 22, 2020 at 10:49 pm

          Lahe, ma avan!

          Reply
      • Kerttu says

        November 23, 2020 at 3:51 pm

        Selles mõttes on mõtet lastele III sammas teha enne aasta lõppu (kasvõi üks euro sinna
        kanda) seoses järgmise aasta seadusemuudatusega

        https://www.err.ee/1153461/seadusemuudatus-paneb-inimesi-pensioni-kolmanda-sambaga-liituma

        Reply
        • miiu says

          November 23, 2020 at 6:01 pm

          Jah, seda kindlasti, aga koguda aktiivselt sinna lastele vist praegu veel mõtet ei ole – ajahorisont ju nii pikk, et elluastumisekski jõuab normaalselt koguda 🙂

          Reply
  4. Leenu says

    November 22, 2020 at 7:29 pm

    Mul laps hetkel 11 ja selline mõistlik tüdruk. Taskuraha annab talle hoopis vanaisa, nädalas viieka. Mis on piisav, et pikkadel päevadel kui huviringid lõppevad viiest-kuuest on ta saanud ka midagi mõistliku vahepalaks osta. Mina ise pole siiani talle väga taskuraha andnud. Mõned üksikud korrad, kus mündid on pihus olnud. Need rändavad kassasse. Kuhu siis kogutakse raha millegi meeldiva ostmiseks või kulutamiseks. Kulutamine toimub tavaliselt kord aastas kui reisil käime. Kus ta siis saab endale kõike meeldivat oma raha eest lubada. Teise osa eest on ta ostnud endale telefoni ja palju muud vajaliku. Just nimelt asju, mida muidu oleks mina pidanud talle võimaldama :). Kassasse tuleb raha tööd tehes, sekka ka väiksemad summad vanaemalt-vanaisalt. Suvel müüb kartulit, värvib aeda sügisel-talvel õmbleb skrantsisid ja müüb koolis laadal või kohalikul jõuluturul jne. Talle väga on meeldinud neid töid teha. Eelmine detsember kui ta hakkas 11 saama ja ei suutnud valida, mida jõuluks ja sünnaks soovib tekkis tal mõte. (Pool aastat varem oli perre lisanunud kaksikud poisid, kes said peretuttavalt kingiks kuldsed väiksed mündid oma sünniaasta loomaga) Et soovib ka enda sünniaasta münti. Kuna sellest oli möödas pea 11 aastat oli võimalik osta vaid ühes suuruses ja kallist münti. Nii ta pani selle alla oma säästud ja kõik kingid. Jõuluvana tõi vaid paar raamatut. Aga märtsiks oli raha koos, minu väikese toetusega, ihaldatud münt käes. Nüüd kui pool aastat hiljem vaatasime maksis antud münt kolmsada eurot rohkem. Sellest on tal tekkinud hasart ja ka selleks aastaks soov. Et kõik sünnipäeva rahad lähevad uue mündi alla. Väiksema ja tunduvalt odavama, aga päris armaas ja tore investeerimine 11 aastase poolt. Et kes otsib ideed kuhu laps saaks oma raha paigutada siis võib seda kaaluda. Münte on palju ja erinevas väärtuses. Plika on põnevuses. Kalkuleerib ja valib. Oluliselt tublim kui mina 😀 Pangakaarti tal pole just selles mõttes, et raha on silme all ja paremini hoomatav. Tuttavad tegid lapsele, aga nädalane raha oli kiiremini kadunud kui sulas. Läksid sularaha peale tagasi. Tuli selline pikk ja segane kommentaar. Aga nii tore on teiste lahendusi lugeda. Täiega meeldib see teie kolme purgi süsteem, peaks poistega paari aasta pärast kasutusele võtma.

    Reply
  5. Mariann says

    November 22, 2020 at 7:36 pm

    Lapsele saab LHV’s teha investeerimiskonto kuhu siis pangakaardiga makstud summadelt lisaks natuke raha koguneb. Mul mõlemal suuremal see olemas. Nad mõnikord unustavad ära, et mingi osa läheb minema hoiusesse aga enamasti teavad täpselt, et kui maksavad 1,50, siis arvelt läheb maha 2€

    Reply
  6. Ave says

    November 22, 2020 at 8:08 pm

    Minu esimene poeg (ka Uku) on küll alles 4,5-kuune, seega mingit rahatarkust ma talle veel õpetada ei saa. Küll aga tegin talle samuti LHV-sse nii 3.samba kui Kasvukonto. Kasvukonto jaoks tegin endale püsikorralduse, et igakuiselt kannaksin tema pangakontole raha, kust see siis järgmise püsikorraldusega edasi Kasvukontole läheb.
    Ise olen üsna hea finantskäitumisega: olen aastaid oma kulusid kirja pannud, et näha, kuhu raha “kaob”, kulutan alati vähem kui teenin, investeerin ja säästan. Loodan, et oskan seda edaspidi ka oma lapsele edasi anda.

    Reply
  7. Tiina says

    November 22, 2020 at 8:18 pm

    koolilaps (praegu 4 klass) on saanud 5 eur nädalas pangakaardile, mida siis kulutab peale kooli puhvetis. Trennipäevadel rohkem, teistel päevadel kas üldse mitte/vähem. Muud ostud arutame alati läbi ja ostame.

    Reply
  8. Liisi says

    November 22, 2020 at 10:36 pm

    Ülioluline on hea rahatarkus juba noorest peale ja mina igal juhul usun nii pangakaardi kui taskuraha süsteemi. Nähes oma tuttavate pealt, kellel ei olnud regulaarset taskuraha, vaid raha küsiti ja anti nii nagu vaja oli, siis täiskasvanuikka jõudes ehmatab neid ära, et ka kuu lõpus võib ootamatuid kulutusi tulla. Ühesõnaga taskuraha õpetab planeerima ja vastutama. Ja kui 8-aastaselt tarka majandamist alustada, siis võib teismeiga vähemalt selle küsimuse osas leebemalt mööduda. Jõudu!

    Reply
  9. Jaanika says

    November 22, 2020 at 10:45 pm

    Soovitan väga family economyt, mis õpetab lapsele, et raha ei kasva puu otsas ega tule seina seest.
    https://simplyonpurpose.org/resources/

    Reply
    • miiu says

      November 22, 2020 at 10:52 pm

      tõmbasin sealt enam-vähem kõik resource’id alla, aitäh!!!

      Reply
  10. Elis says

    November 23, 2020 at 12:03 am

    Mulle tohutult meeldib see kuluta, säästa, anneta süsteem. Kuidas aga seda säästu osa lapsele seletad? Et kui kogub siis saab midagi suuremat osta? Sellises vanuses laps ilmselt väga ei taju seda “millalgi kui rihkem on” teemat. Või kas laps paneb kohe algul mingi eesmärgi, mille jaoks ta kogub?

    Reply
    • miiu says

      November 23, 2020 at 12:41 am

      Tal on eesmärk – kogub Disneylandi jaoks. Ja ega seal tegelikult polegi midagi seletada, selles mõttes, et ma ise kogun ka raha “eimillekski”, sest kogu raha lihtsalt ei ole mõttetustele kulutamiseks. Täna ta näiteks sai meie peale pahaseks ja teatas, et ta ostab endale oma säästude eest telgi ja kolib sellesse elama. Kunagi ei tea, millal võib sellist “käige-kõik-seenele-raha” vaja minna, suurel siis või väikesel. 😀

      Reply
  11. Ketu says

    December 1, 2020 at 11:08 pm

    Mul tekkis hoopis küsimus, et mis kujul ja kuhu sina ise kogud?
    Ja kas kogud ka ise lastele tuleviku mõttes?
    🙂

    Reply
    • miiu says

      December 4, 2020 at 12:07 am

      Tsau! Mina kogun igakuiselt kasvukontole ja püsimaksega kolmandasse sambasse. Lastele ei ole veel hakanud eraldi koguma (peale E, kellel on 2012. aastast Swedbanki koolifond, ma seda ei ole ära lõpetanud, aga teistele ei tee seda, sest teenustasud on üsna kõrged), aga plaanin neile ka kasvukontod teha. 🙂

      Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mina olen Mirjam (30), sõpradele ja blogilugejatele Miiu. Olen kolme lapse ema, Kukupesa nime kandva sisustuskaupluse omanik ja suur kokandusentusiast. Loodan, et leiad siit blogist midagi enda jaoks paeluvat, lahkud siit positiivse laenguga ja tuled peagi uuesti tagasi! Kontakt ja koostööpakkumised: blogi[ät]kukupesa.ee

Meie Käopesa Facebookis:

Meie Käopesa Facebookis:

ELU HETKED

Meie elu vahetu reportaaž Instagramis

JUTUSTAVAD KAASA

  • pelle secca piedi on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • https://www.migliormicroonde.it/ on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • J on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Piret on Kroonprintsessi JUUBEL

OTSING

KATEGOORIAD

ARHIIV

Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy

POPULAARSEMAD

  • Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
    Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
  • DIY õuemäng: Looduslapse bingo (prinditavate failidega)
    DIY õuemäng: Looduslapse bingo (prinditavate failidega)
  • Ise tegid selle saia või?
    Ise tegid selle saia või?
  • Retsept: Teriyakised tofu-köögivilja grillvardad
    Retsept: Teriyakised tofu-köögivilja grillvardad
  • Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
    Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
  • What the birthday boy wants, the birthday boy gets
    What the birthday boy wants, the birthday boy gets
  • Kevadised aiatööd: aiapostid-peenrakastid
    Kevadised aiatööd: aiapostid-peenrakastid
  • Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
    Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
  • Üks esmaspäevane pildirodu
    Üks esmaspäevane pildirodu
  • Lasteaia lõpp, kingitused & võluaed meie kõrvaltänavas
    Lasteaia lõpp, kingitused & võluaed meie kõrvaltänavas

Recent Posts

  • Kroonprintsessi JUUBEL
  • Mõttesõel, mu vana sõber
  • Meie igavesti-kodu: Söögituba
  • Ise tegid selle saia või?
  • Remont: Ülemise korruse vannituba

Recent Comments

  • pelle secca piedi on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • https://www.migliormicroonde.it/ on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • J on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Piret on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Janika on Kroonprintsessi JUUBEL

Archives

  • February 2022
  • October 2021
  • April 2021
  • March 2021
  • February 2021
  • January 2021
  • December 2020
  • November 2020
  • October 2020
  • September 2020
  • May 2020
  • November 2019
  • August 2019
  • July 2019
  • May 2019
  • April 2019
  • March 2019
  • February 2019
  • January 2019
  • December 2018
  • November 2018
  • October 2018
  • September 2018
  • August 2018
  • July 2018
  • June 2018
  • May 2018
  • April 2018
  • March 2018
  • February 2018
  • January 2018
  • December 2017
  • November 2017
  • October 2017
  • September 2017
  • August 2017
  • July 2017
  • June 2017
  • May 2017
  • April 2017
  • March 2017
  • February 2017
  • January 2017
  • December 2016
  • November 2016
  • October 2016
  • September 2016
  • August 2016
  • July 2016
  • June 2016
  • May 2016
  • April 2016
  • March 2016
  • February 2016
  • January 2016
  • December 2015
  • November 2015
  • October 2015
  • September 2015
  • August 2015
  • July 2015
  • June 2015
  • May 2015
  • April 2015
  • March 2015
  • February 2015
  • January 2015
  • December 2014
  • November 2014
  • October 2014
  • September 2014
  • August 2014
  • July 2014
  • June 2014
  • May 2014
  • April 2014
  • March 2014
  • February 2014
  • January 2014
  • December 2013
  • November 2013
  • October 2013
  • September 2013
  • August 2013
  • July 2013
  • June 2013
  • May 2013
  • April 2013
  • March 2013
  • February 2013
  • January 2013
  • December 2012
  • November 2012
  • October 2012
  • September 2012
  • August 2012
  • July 2012
  • June 2012
  • May 2012
  • April 2012
  • March 2012

Categories

  • adventures
  • aiapidamine
  • art
  • arvan
  • arvustus
  • baby food
  • blog sale
  • bump
  • chit-chat
  • christmas
  • daddy's little girl
  • DIY
  • edevus
  • emadus
  • extreme home makeover
  • family
  • friends of ours
  • giveaway
  • green thumbs
  • H nipinurk
  • il faut cultiver…
  • ilusad asjad
  • issi väike kullake
  • jõulud
  • jutupostitus
  • juuksed
  • kodu
  • kodukohvik raju hunt
  • koerapreili loore
  • kogumispäevik
  • kõhuke
  • kokkuvõte: 2012
  • kokkuvõte: 30
  • kolmas rasedus
  • kreeka 2019
  • kroonprintsess
  • kroonprintsess: areng
  • kroonprintsess: kasvamine
  • kroonprintsess: pildid
  • kroonprintsess: sünd
  • kroonprintsess: tsitaadid
  • kroonprintsessi fotokast
  • küpros 2018
  • küsimused & vastused
  • küüned
  • legokool
  • literature
  • love story
  • me avame poe
  • meik & nahahooldus
  • meisterdused väikelapsele
  • minu väike ettevõte
  • mis mu taldrikul on?
  • mis seal grillil küpseb?
  • mis täna hommikusöögiks on?
  • mis täna lõunaks on?
  • mis täna magustoiduks on?
  • mis täna õhtusöögiks on?
  • mis täna…?
  • mobile blog
  • mood
  • motherhood
  • mõtisklused & arutelu
  • music
  • nädalamenüü
  • new year's eve
  • õdedevaheline armastus
  • oravdamine
  • ostlemine
  • our kitchens rule
  • outfit of the day
  • outfit of the day: baby
  • outfit of the day: toddler
  • outfit of the day: väikelaps
  • paradiisisaar
  • parfüümid
  • pere
  • pesapunumine
  • photography
  • poor man's instagram
  • printsess virsik
  • printsess virsik: areng
  • printsess virsik: kasvamine
  • printsess virsik: pildid
  • printsess virsik: sünd
  • projektid
  • raha & majandamine
  • raju hunt
  • reklaam
  • remont
  • restoraniarvustus
  • retseptid
  • rotike
  • seiklused
  • sildita
  • snapshots (pildipostitus)
  • sõbrad-seltsimehed
  • spaakülastus
  • sponsoreeritud
  • sünnipäev
  • teater
  • the cuckoo shop
  • tips & tricks
  • toddler crafts
  • toidujutte
  • toitumine
  • tunnen
  • väikevend
  • väikevend: areng
  • väikevend: kasvamine
  • väikevend: pildid
  • väikevend: sünd
  • video
  • videoblogi
  • vlog
  • vlogmas

Meta

  • Log in
  • Entries feed
  • Comments feed
  • WordPress.org
Meie elu vahetu reportaaž Instagramis
 

Loading Comments...