Miiu blogi

Uued raamatud, vanad lemmikud ja lugemisest üleüldiselt

April 2, 2016~ arvustus, il faut cultiver..., literature

raamat2

Meie pere jaoks on unejutud kõige iseenesestmõistetavam osa meie argirutiinist ja lugemine toimub kaks korda päevas – lõuna- ja ööune eel. Olen kindlal veendumusel, et raamatute abil võib lapsepõlv kujuneda tavalisest sadu kordi huvitavamaks ja mängud seda põnevamaks, mida rohkem lugusid ühe väikese inimese pähe koguneb. Rääkimata sellest, kuidas lugemus inimese olemust defineerib ja mismoodi silmaringi avardab. Leian, et raamatutarkust alahinnatakse kahetsusväärselt tihti ja näen, kuidas internetis arvamusliidritena esinevatel inimestel kasvõi kõige klassikalisematest lasteraamatutest omandatavad tarkused selgelt vajaka on jäänud…

Kroonprintsess hakkas raamatute vastu suurt huvi tundma juba õige varakult ning pooleteise aasta vanuses olid tal selged kõik traktorid, kuumaõhupallid, kombainid, gerberad ja koolibrid, mis ta pildiraamatutest vastu vaatasid. Esimese unejutuna hakkasime talle ette lugema Ellen Niidu “Suurt maalritööd”, mis oli lahutamatu osa H lapsepõlvest ja mis paelus väikelast juba ainuüksi oma kaunite illustratsioonidega. “Suur maalritöö” on siiani meie vaieldamatu lemmik ja peale Virsiku ei ole selles peres küll ühtki inimest, kellel terve raamat sõna-sõnalt peas ei oleks. Võite kindlad olla, et jõuluvanalt kingipakke lunastades kulub see trikk marjaks ära. 🙂

raamat

Mõned meie pere lemmikraamatutest

Edasi tulid meie ellu Roosad Pirukad, Õunarüübid ja Videvikusärad – suur ponihullus ei toonud kaasa üksnes meie kodutare mattumist ühtlase ponikihi alla, vaid ka poniteemalised multifilmid ning raamatud. Kuigi olin ponitemaatika suhtes esiti (leebelt öeldes) skeptiline olnud, selgus peagi, et ponilood on üllatavalt kenasti kirjutatud, südamlikud, pisut humoorikad ja vägagi õpetlikud. Lugesime ja loeme neid lugusid tänaseni suure-suure rõõmu ning huviga! Mida ei saa öelda ühe kohutava Barbieraamatu kohta, mille Kroonprintsess kunagi jõulukingiks sai ja mis on nii rumal, halb ja pikk, et paha hakkab. Arvake, kas Kroonprintsess pidas seda tükk aega Maailma Parimaks Raamatuks, mida talle iga päev vähemalt korra ette lugeda tuli? Konkurentsitult raskeim aeg mu elus…

Nüüd on käes aeg, mil Kroonprintsess on raamatute lugemiseks sada protsenti küps* – seda muidugi juhul, kui loo sisu teda haarab. Sünge ja psühholoogiliselt raske sissejuhatusega “Võlur Oz” (mille ta raamaturiiulilt ise välja valis) oli tema jaoks igav ning olles esimesed paar peatükki kannatlikult ära kuulanud, palus ta lahkelt luba joonistama suunduda. See aga oli seni ainus raamat, millega me edu saavutanud pole. Nelja aasta vanuses on meie laps võimeline end raamatukangelastega samastama, pisut keerukamaid kirjanduslikke kujundeid enda jaoks lahti mõtestama, vihjeid haarama ja järgmiste lõikude sisu ette ennustama ning loetut (kuuldut) hiljem täiesti arusaadavalt ja detailselt edasi jutustama. Tänu sellele oleme talle muuhulgas ette lugenud “Klaabu”, H. C. Anderseni “Vankumatu tinasõduri”, Charles Perrault’ muinasjutukogumiku, “Naksitrallid”, Juhan Saare “Mängu”, “Bullerby lapsed”, “Pipi Pikksuka”, Roald Dahli “James ja Hiigelvirsiku” ning Carlo Collodi “Pinocchio”.

raamat4

Viimased kolm osutusid eriti suurteks hittideks ja on, olgem ausad, ka ühed tõeliselt toredad ja lustakad lasteraamatud, mida kindlasti kõigile väikestele raamatusõpradele soovitame. “Pinocchio” on tempokas seiklus, mille käigus tuleb ette ebamaiselt palju erinevaid äpardusi ja mis on üsna konkreetne sõrmeviibutus kõigi laiskade ja lohakate suunas. Vaatamata üsna rangele moraalile on jutustuse toon siiski südamlik ja lapsesõbralik, mistõttu sobib see ka vaatamata mõningatele küllalt… värvikatele olukorrakirjeldustele ka väiksematele lastele. “James ja hiigelvirsik” on Roald Dahlile iseloomulikult humoorikas ja fantaasiarohke seiklus, mille pisike peategelane on kurjade täiskasvanute süül kannatanud karjuva ebaõigluse all, millest uute toredate sõprade (ja muidugi ka terakese maagia) abil pääseb. Miks me “Pipi Pikksukka” armastame, ei pea ma teile vist pikemalt selgitama…

raamat3

Minu meelest ei ole ainutähtis, et raamat oleks sõnastatud lapsele eakohases keeles. Oluline on lapsele talle võõraid sõnu, väljendeid ja kõnekäände jooksvalt lahti mõtestada. Muidugi on oluliselt lihtsam sõnad lihtsalt ennetavalt asendada, et mitte diskussiooni langeda ja ülearu aega viita. Tegelikkuses on see aga kergema vastupanu tee – selmet lapsele lugedes sõna “karabinjeer” asemel “politseinik” öelda (mul ei tulnud paremat näidet pähe ja me loeme parasjagu Pinocchiot :D), on mõistlik võõras sõna siiski välja öelda ja põgusalt selgitada, mida see tähendab ja miks selline sõna üleüldse olemas on. Iga väiksemgi selgitus avardab lapse maailmapilti ja aitab tal teksti üha paremini haarata ja analüüsida. Olen õppinud, et väikelast ei ole kunagi mõtet alahinnata – nende õppimisvõime ja teadmisjanu on hämmastavad ning ei ole midagi, mis nende jaoks liiga raskestimõistetav oleks. Lisaks teen ma iga natukese aja tagant või enne lugemahakkamist pausi, et Kroonprintsessile küsimusi esitada ning paluda tal loetut mulle oma sõnadega ümber jutustada. Mis eelmises peatükis juhtus? Miks peategelane tundis hirmu või kurbust? Miks juhtus nii nagu juhtus, miks öeldi seda, mida öeldi, miks ühel või teisel teod olid nii- või naasugused tagajärjed? Nii aitame me teineteisel raamatu sisu paremini mõista ja muudame koosveedetud hetked mõtestatud kvaliteetajaks, mis on igasuguse ühistegevuse juures äärmiselt oluline moment – et kõik osapooled oleksid hinge ja südamega asja juures. Mina elan ette lugemisse 100% sisse, naudin igat hetke ja püüan alati kõigile värvikamatele karakteritele oma hääled anda, et neid teineteisest eristada. Kui ma viimati lugedes lombaka rebase häält tegin, kõlas see nii hirmsasti, et väike Virsik ärkas teises toas üles. 😀

raamat1

Uued lasteraamatud meie kollektsioonis

Tänase rahvusvahelise lasteraamatupäeva puhul hüppasin läbi Järve Keskuse Apollost, kust lootsin leida oma lapsepõlvelemmikud Roald Dahli “Matilda” ja “Suure Sõbraliku Hiiglase”. Viimane oli müüja sõnul maailmast otsa saanud ja kui kirjastus seda juurde trükkida ei otsusta, ongi sellega kõik. Mida kuradit? Te võite umbes ette kujutada mu üllatunud tõllarattaid, kui ta mulle seda selgeks teha üritas. “Matilda” pühadust õnneks sel moel veel ei teotata ja lisaks leidsin veel kolmese komplekti Karlssoni-raamatuid, mis olid uskumatu 13€peale alla hinnatud. Et Kroonprintsess on varsti samanimelist muusikali vaatama minemas, on igati paslik materjali juba täna läbi töötama hakata. Pinocchio saabki kohe läbi! Mida teie lastega viimati lugesite? Kas loete iga päev?

 

* Ise lugemisega läheb veel aega – ta tunneb küll tähti ja kirjutab neid, veerib kokku ja saab kergemate sõnade lugemisega hakkama, ent raamatute lugemisest on veel vara rääkida.

Share this:

  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Facebook (Opens in new window)

Related

34 Comments

“Siii-iiiil, kus sa ooo-leeeed?” »
« Nädalavahetuse VLOG: Peikaga linna peal, lihavõtte-munajaht ja Triinu Liisil külas

Comments

  1. Marbrit says

    April 2, 2016 at 9:02 pm

    Nii hea postitus!
    Meil on samuti unejutu lugemine iseenesestmõistetav 🙂
    Lasen oma nelja aastasel ise valida, mida me loeme ning hetkel on lemmik Marta varbad, mulle ka meeldib 🙂
    Veel on lemmikud Sipsik, erinevad legendaarsed muinasjutud raamatutest Maailma muinasjuttude kuldraamat ja Eesti muinasjuttude kuldraamat. Loomulikult meeldivad printsessile ka igasugused erinevad Muinasjutud/Printsessilood tüdrukutele jne (need ei meeldi mulle üldse 😀 ). Aga su postitus tuletas mulle meelde, et pean Pipi raamatut ostma minema, sest Pipi multikate vastu on huvi suur ja kahe kuu pärast on Junibackenisse minek ning võiks veidi nii last kui ennast ette valmistada :)))

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 9:12 pm

      aitäh! praegu tuli meelde, et E sai Sipsiku raamatu oma esimeseks sünnipäevaks ja tema esimene neljasõnaline lause oli “Sipsik istub kuu peal”. Lugege Muumitrolli ka, see läks meie neiule täiega peale ja Junibackenil on Muumi-väljapanek ka!

      Reply
  2. reet says

    April 2, 2016 at 9:21 pm

    Väga hea postitus! Olen lugemisest ja ettelugemisest enda juures ka kirjutanud, kunagi panin kirja ka portsu raamatuid, mida lastele lugenud olen. Ainult et meil on poisid – roosat värvi, ponised või muidu tüdrukutele suunatud raamatud on täitsa tundmatud. 🙂 Praegu on noormehed 11, 9 ja 7 aastat vanad, aga ette loen endiselt. Kohe lähebki järgmine peatükk “Nils Holgerssonist”, ootan veel, kuni kõigil on hambad pestud. Roald Dahli “George’i imeline arstirohi” oli meie vanima lemmikraamat, kui ta nii umbes seitsmene oli, aga ma kardan, et see on Sinu tütrele veel liiga julm nali.
    Aga ligi neli aastat tagasi kirjutasin enda juures raamatute kohta järgmised sissekanded:
    http://meeleheitetakoduperenaine.blogspot.com.ee/2012/08/raamatud-mida-lastele-lugeda.html
    http://meeleheitetakoduperenaine.blogspot.com.ee/2012/08/raamatud-mida-lastele-lugeda-teine-osa.html

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 10:06 pm

      aitäh sisuka kommentaari eest ja aitäh linkimast, väga nautisin neid sinu postitusi ja mõtlen, et peaksin ka kirja panema kuskile ikkagi kõik raamatud, mida lugenud oleme! ja väga samastusin selle osaga, kus kirjutasid, et vaene emme peab hääli mitu õhtut meeles pidama – väga keeruline värk 😀

      Reply
  3. M says

    April 2, 2016 at 9:52 pm

    Soovitan veel lugeda Vahtramäe Emilit ja Vanaema ja kaheksa last metsas. Peale Bullerby mu vaieldamatud lemmikud lapsepõlvest:)

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 10:02 pm

      Aitäh! Ja oi, mulle tuli praegu “Vanaema õunapuu otsas” ka meelde, aga ma ei tea, kas ma saan seda ilma nutma hakkamata lugeda… :’)

      Reply
    • Laura says

      April 4, 2016 at 3:48 pm

      Tundub, et olen salaja kommenteerimas käinud või on mul lasteraamatu-hingesugulane. 😀 Bullerby ja vanaema + kaheksa last olid mu TOTAALSED lemmikud umbes E. praeguses vanuses. Mu vaene vanaema pidi neid vist oma kümme korda mulle ette lugema.

      Reply
  4. Anonymous says

    April 2, 2016 at 10:21 pm

    Rohelise päikese maa on imearmas ja õpetab mutukatest lugu pidama.

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 10:24 pm

      oo, aitäh soovituse eest! ma ei ole seda lugenud. ja ma armastan väga “Charlotte koob võrku” just sellepärast, et see õpetas mulle lugupidamist ja austust ämblike vastu. see on nii armas raamat! ootan täiega, et E natukene suuremaks saaks ja et me seda juba lugeda võiksime. 🙂

      Reply
  5. kkairi says

    April 2, 2016 at 10:31 pm

    Kui vanale/noorele lapsele tasub lugema hakkata? Olen kuskilt lugenud, et võib täitsa pisikestele ka, aga kas ta mäletab sellest siis midagi? Või on talle oluline mida loen, peaasi et loen?

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 10:35 pm

      no näiteks on teadusuuringuid, mis on üheselt tõestanud, et enneaegsed beebid arenevad, paranevad ja saavad intensiivist välja kiiremini, kui vanemad ja õed neile raamatuid ette loevad 🙂 nii et mida varem, seda parem! aga muidu niiviisi unejutu lugemisega alustasime meie siis, kui ta oli valmis juba rohkem kuulama, aga see kasvas kuidagi orgaaniliselt välja sellest, et me vaatasime koos raamatuid, jutustasime piltide juurde jne… nii et mina soovitaksin proovida alustada nii vara, kui võimalik. meelde ei jää paljud asjad ka juba kahe-kolmesele, aga see ei ole primaarne. oluline on, et laps saab ainuüksi sinu hääle kõlast ja koosveedetud ajast positiivse laengu, ta sõnavara areneb, ta õpib kuuldut ette kujutama, seda oma mängudesse integreerima… ühesõnaga: peaasi, et loed. 🙂

      Reply
  6. Sigrid says

    April 2, 2016 at 11:03 pm

    Kindlasti tasub netis veel veidike lapata aga usun, et teiselt ringilt õnnestub sul kindlasti ka “Suur sõbralik hiiglane” endale soetada. Tasub kiigata erinevatesse raamatumüügigruppidesse facebookis. 🙂

    Reply
    • miiu says

      April 2, 2016 at 11:11 pm

      seda soovitas poemüüja ka, aga ikkagi, wtf?! 😀

      Reply
      • Sigrid says

        April 2, 2016 at 11:14 pm

        Mis teha, paljusid häid raamatuid ei ole rohkem trükki lastud 🙁

        Reply
        • miiu says

          April 2, 2016 at 11:14 pm

          maru kurb, eriti selle barbie-jõleduse kõrval 🙁

          Reply
          • Sigrid says

            April 3, 2016 at 12:46 am

            Kurb tõesti aga õnneks on piisavalt inimesi, kes on vanu raamatuid hästi hoidnud ning neid üsna hea hinnaga uuele ringile lubavad. 🙂 Ma alles mõned kuud tagasi soetasin emale tema nooruspõlve lemmiku, mida ainult 2 trükki tehtigi ja mida enamus inimesi ei teagi. Nägi välja nagu tutikas ja maksin 7 eurot. 🙂

            Reply
            • miiu says

              April 3, 2016 at 11:50 am

              aga mina sain teada, et SSH trükitakse mais juurdehttp://www.draakonkuu.com/ilmumas/ jee! 🙂

              Reply
              • Sigrid says

                April 3, 2016 at 12:31 pm

                Novot kui head uudised! 🙂 Ma pean ka varsti hakkama vanu häid lasteraamatuid koju soetama. Praegu mu 2 aastane veel lugusid kuulata ei taha aga ma ei anna alla. Endalgi tore lugeda 🙂

                Reply
                • miiu says

                  April 3, 2016 at 12:32 pm

                  endal just ongi, ei tea, kas muidu viitsiksi 😛

                  Reply
                  • Sigrid says

                    April 3, 2016 at 12:33 pm

                    Ma viitsin küll, vahel ikka olen Bullerby lapsi näiteks lugenud, mis on mul üks lemmikuid. Ja Pipi vastu ei saa küll ükski raamat 😀

                    Reply
                    • miiu says

                      April 3, 2016 at 12:35 pm

                      ise omaette lugeda ikka viitsid, aga ma just nt sellele Barbieräigusele mõeldes… et ega ikka ei tahaks ette lugeda küll mitu korda päevas, kui raamatud nii toredad poleks. 🙁

                    • Sigrid says

                      April 3, 2016 at 12:47 pm

                      Selles on sul küll tuline õigus 🙂

  7. katrin says

    April 2, 2016 at 11:19 pm

    Minu ületamatu lemmik oli Rannapi “Maari suvi” http://www.apollo.ee/maari-suvi.html
    Ja kuigi kunksmoori multikas oli üsna õudne, siis raamatut lugesin allest täiskasvanuna ja tuhat korda helgem
    Veel, Heljo Mänd “Rohupäike”, tema imelised luuletused, mis sai kapsaks loetud, siiamaani meeles kuidas … emal on üks väike uba, aina veereb mööda tuba …:D seda saab vist küll vaid kasutatuna, aga sisu on väääärt https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?58552
    oi, häid lasteraamatuid on palju-palju, hiiljuti lugesin ise Viplala ja Väikese Printsi üle

    Reply
  8. Eveil / Mutukamoos says

    April 3, 2016 at 11:39 am

    Me loeme iga päev. Hetkel loeme Petronella lugusid ja mulle need väga meeldivad. Seerias on kaks raamatut ja peategelaseks on väike uudishimulik tüdruk, kes loodust avastab. Küll püüab kaane, küll kasvatab linnupoega ja metskitsetalle. Tõesti meeldiv avastus 🙂

    Reply
    • miiu says

      April 3, 2016 at 11:49 am

      panen kõrva taha ja toon koju, kui praegune tagavara läbi loetud ja taas oma raha raamatupoodi viima lähen 🙂

      Reply
      • Eveli / Mutukamoos says

        April 3, 2016 at 11:55 am

        Nad on praegu Apollos -65% alega – http://www.apollo.ee/petronella-onneseen-loodusuurija-lood.html ja http://www.apollo.ee/petronella-onneseen.html

        Ma avastasin nad Rahva Raamatust kui seal olid allahindlused aga nüüd vaatasin, et seal jälle täishinnaga.

        Reply
  9. Vanessa says

    April 3, 2016 at 3:10 pm

    Hetkel on Apollos Alemus, tsiteerin kodulehte: “Apollos algas Alemus – aasta suurim allahindlus rohkem kui 2000 pöörase pakkumisega! Paljude raamatute, filmide, mängude ja plaatide hinnad on kuni 80% soodsamad!”

    Kestab 1.aprillist- 24.aprillini. Seal on tõesti vahvaid raamatuid nii suurtele kui väikestele. Leidsin endalegi paar raamatut. Tasub kiigata sinna 🙂

    Reply
    • miiu says

      April 3, 2016 at 3:11 pm

      Mhmh, sealt ma uued raamatud soetasingi 🙂

      Reply
  10. Heli Künnapas says

    April 4, 2016 at 9:08 am

    Meie peres on lugemine samuti väga loomulik päeva osa. Keeruline on see, et neli kuulajat on vanuses 1a9k – 7a, seega tuleb leida lood, mis kõiki huvitavad. Hetkel oleme jõudnud Lotteni, mis kõigile meeldib. Bullerby lapsed on samuti läbi aegade lemmikud olnud.
    Üks hiljuti loetud tore raamat sai kokku võetud siin: http://midaheliluges.blogspot.com.ee/2016/02/m-pilt-unemati-ja-lumematu-kadunud.html

    Reply
  11. Efka says

    April 4, 2016 at 9:49 am

    Me loeme hetkel Oskar ja asjad. Kui tükk aega pole olnud sellist raamatut mida mõlemad(6 tüdruk ja 10 poiss) kuulata viitisvad, siis seda kuulavad mõlemad hea meelega.

    Reply
  12. leoola says

    April 4, 2016 at 1:50 pm

    Mina elan jällegist ka täiskasvanuna ja ilma lasteta lasteraamatute maailmas :).
    Mu ema on lasteraamatute illustraator ja nii näen ma pidevalt uute raamatute valmimist pealt ja üldse, mis toimub Eesti raamatumaailmas. Ja minu puhul on veel peale hea teksti oluline ka toredad pildid.
    Ei saa muidugi üle ega ümber Lindgreni klassikutest aga sama hea on mu meelest meie oma Leelo Tungal nt.

    Praegu toimub Bolognas Itaalias igaaastane lasteraamatute mess, mul ema seal, kindlasti tuleb sealt suure kohvritäie uute põnevate raamatutega tagasi 🙂

    Muide, pole tähelepannud, et su blogist oleks läbi jooksnud see, kus oleksid külastand Lastekirjandus Keskust Pikal tänaval. See on täitsa avatud kõigile ja seal on raamatukogu ja väga mõnus lastetuba ja üldse üks ütlemata tore koht. Teie perele peaks see küll meeldima 🙂

    Reply
    • miiu says

      April 4, 2016 at 2:00 pm

      Täiega mõtlen ammu juba et tahaks hakata Kroonprintsessiga raamatukogus kvaliteetaegs veetma ja su vihje on TÄPSELT see, mida mul vaja oli. Aitäh, ma ei teadnud sellest midagi!!!

      Reply
  13. lauramagi says

    April 4, 2016 at 4:02 pm

    Aaahh, ma ARMASTAN (laste)raamatuid! Väiksena olin täielik raamatusõltlane ja lugemishull, 10 raamatut nädalas oli tavaline taks.

    Kaks raamatut, mida siin veel mainitud pole, mida ma väiksena armastasin ja mis just uuesti välja anti:

    http://www.rahvaraamat.ee/p/une-mati-p%C3%A4ris-mati-ja-tups/766377/et?isbn=9789949561629
    ja selle järg
    http://www.rahvaraamat.ee/p/une-mati-rannak%C3%BClas/766376/et?isbn=9789949561643

    Ma arvan, et peaksid E-le praegu vägagi peale minema.

    (Hakkasin juba koostama oma lemmiklasteraamatute nimekirja, kui sain aru, et mission impossible, ma istuks siin õhtuni ja nimekiri oleks ca 87564508 nimetust pikk.)

    Reply
  14. kr6bin says

    April 4, 2016 at 10:16 pm

    Mulle nii väga meeldis see post :). Mina hakkasin oma pisipiigale ette lugema juba esimesel elukuul. Esimeseks raamatuks juhtus Vahtramäe Emil. Loen ka alati hästi ilmekalt, nii on endal ka põnevam :). Seoses lapse sünni ja paljude kingitustega tekkis ka mõte, et edaspidi kui keegi küsib, mida lapsele kinkida, tellin klassikalist lastekirjandust. Kordades etem kui igasugune plastmassist tilulilu. Meil on küll minu vanematekodus üüratu ampluaa lastekirjandust olemas, kuid leian, et pisikesel võiks oma uhke raamaturiiul olla ju küll :). Ma muide ei jõua ära tänada oma ema, kes meile meeletult palju ette luges ja ka alati äärmise ilmekusega, kuna oli teine juhtumisi näitlemist õppinud. Ps vanaema oli lapsele ostnud terve hunniku vahvaid lasteraamatuid juba enne pisikese enda sündi :). Me mehega oleme mõlemad muidugi suured raamatukoid ja peame oluliseks ka last selle pisikuga juba varakult nakatada!

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mina olen Mirjam (30), sõpradele ja blogilugejatele Miiu. Olen kolme lapse ema, Kukupesa nime kandva sisustuskaupluse omanik ja suur kokandusentusiast. Loodan, et leiad siit blogist midagi enda jaoks paeluvat, lahkud siit positiivse laenguga ja tuled peagi uuesti tagasi! Kontakt ja koostööpakkumised: blogi[ät]kukupesa.ee

Meie Käopesa Facebookis:

Meie Käopesa Facebookis:

ELU HETKED

Meie elu vahetu reportaaž Instagramis

JUTUSTAVAD KAASA

  • pelle secca piedi on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • https://www.migliormicroonde.it/ on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • J on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Piret on Kroonprintsessi JUUBEL

OTSING

KATEGOORIAD

ARHIIV

Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy

POPULAARSEMAD

  • DIY õuemäng: Looduslapse bingo (prinditavate failidega)
    DIY õuemäng: Looduslapse bingo (prinditavate failidega)
  • Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
    Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
  • Ise tegid selle saia või?
    Ise tegid selle saia või?
  • Sünnituseks valmistumine: mida pakkida haiglakotti?
    Sünnituseks valmistumine: mida pakkida haiglakotti?
  • Retsept: Teriyakised tofu-köögivilja grillvardad
    Retsept: Teriyakised tofu-köögivilja grillvardad
  • Kroonprintsessi JUUBEL
    Kroonprintsessi JUUBEL
  • Imetamisest, otsusest loobuda ja võõrutamisprotsessist
    Imetamisest, otsusest loobuda ja võõrutamisprotsessist
  • Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
    Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
  • Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
    Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
  • Haavatavus
    Haavatavus

Recent Posts

  • Kroonprintsessi JUUBEL
  • Mõttesõel, mu vana sõber
  • Meie igavesti-kodu: Söögituba
  • Ise tegid selle saia või?
  • Remont: Ülemise korruse vannituba

Recent Comments

  • pelle secca piedi on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • https://www.migliormicroonde.it/ on Time to be curious: Ask us questions! (Sticky post)
  • J on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Piret on Kroonprintsessi JUUBEL
  • Janika on Kroonprintsessi JUUBEL

Archives

  • February 2022
  • October 2021
  • April 2021
  • March 2021
  • February 2021
  • January 2021
  • December 2020
  • November 2020
  • October 2020
  • September 2020
  • May 2020
  • November 2019
  • August 2019
  • July 2019
  • May 2019
  • April 2019
  • March 2019
  • February 2019
  • January 2019
  • December 2018
  • November 2018
  • October 2018
  • September 2018
  • August 2018
  • July 2018
  • June 2018
  • May 2018
  • April 2018
  • March 2018
  • February 2018
  • January 2018
  • December 2017
  • November 2017
  • October 2017
  • September 2017
  • August 2017
  • July 2017
  • June 2017
  • May 2017
  • April 2017
  • March 2017
  • February 2017
  • January 2017
  • December 2016
  • November 2016
  • October 2016
  • September 2016
  • August 2016
  • July 2016
  • June 2016
  • May 2016
  • April 2016
  • March 2016
  • February 2016
  • January 2016
  • December 2015
  • November 2015
  • October 2015
  • September 2015
  • August 2015
  • July 2015
  • June 2015
  • May 2015
  • April 2015
  • March 2015
  • February 2015
  • January 2015
  • December 2014
  • November 2014
  • October 2014
  • September 2014
  • August 2014
  • July 2014
  • June 2014
  • May 2014
  • April 2014
  • March 2014
  • February 2014
  • January 2014
  • December 2013
  • November 2013
  • October 2013
  • September 2013
  • August 2013
  • July 2013
  • June 2013
  • May 2013
  • April 2013
  • March 2013
  • February 2013
  • January 2013
  • December 2012
  • November 2012
  • October 2012
  • September 2012
  • August 2012
  • July 2012
  • June 2012
  • May 2012
  • April 2012
  • March 2012

Categories

  • adventures
  • aiapidamine
  • art
  • arvan
  • arvustus
  • baby food
  • blog sale
  • bump
  • chit-chat
  • christmas
  • daddy's little girl
  • DIY
  • edevus
  • emadus
  • extreme home makeover
  • family
  • friends of ours
  • giveaway
  • green thumbs
  • H nipinurk
  • il faut cultiver…
  • ilusad asjad
  • issi väike kullake
  • jõulud
  • jutupostitus
  • juuksed
  • kodu
  • kodukohvik raju hunt
  • koerapreili loore
  • kogumispäevik
  • kõhuke
  • kokkuvõte: 2012
  • kokkuvõte: 30
  • kolmas rasedus
  • kreeka 2019
  • kroonprintsess
  • kroonprintsess: areng
  • kroonprintsess: kasvamine
  • kroonprintsess: pildid
  • kroonprintsess: sünd
  • kroonprintsess: tsitaadid
  • kroonprintsessi fotokast
  • küpros 2018
  • küsimused & vastused
  • küüned
  • legokool
  • literature
  • love story
  • me avame poe
  • meik & nahahooldus
  • meisterdused väikelapsele
  • minu väike ettevõte
  • mis mu taldrikul on?
  • mis seal grillil küpseb?
  • mis täna hommikusöögiks on?
  • mis täna lõunaks on?
  • mis täna magustoiduks on?
  • mis täna õhtusöögiks on?
  • mis täna…?
  • mobile blog
  • mood
  • motherhood
  • mõtisklused & arutelu
  • music
  • nädalamenüü
  • new year's eve
  • õdedevaheline armastus
  • oravdamine
  • ostlemine
  • our kitchens rule
  • outfit of the day
  • outfit of the day: baby
  • outfit of the day: toddler
  • outfit of the day: väikelaps
  • paradiisisaar
  • parfüümid
  • pere
  • pesapunumine
  • photography
  • poor man's instagram
  • printsess virsik
  • printsess virsik: areng
  • printsess virsik: kasvamine
  • printsess virsik: pildid
  • printsess virsik: sünd
  • projektid
  • raha & majandamine
  • raju hunt
  • reklaam
  • remont
  • restoraniarvustus
  • retseptid
  • rotike
  • seiklused
  • sildita
  • snapshots (pildipostitus)
  • sõbrad-seltsimehed
  • spaakülastus
  • sponsoreeritud
  • sünnipäev
  • teater
  • the cuckoo shop
  • tips & tricks
  • toddler crafts
  • toidujutte
  • toitumine
  • tunnen
  • väikevend
  • väikevend: areng
  • väikevend: kasvamine
  • väikevend: pildid
  • väikevend: sünd
  • video
  • videoblogi
  • vlog
  • vlogmas

Meta

  • Log in
  • Entries feed
  • Comments feed
  • WordPress.org
Meie elu vahetu reportaaž Instagramis
 

Loading Comments...