Et Kogumispäevikus on kodukulude kuu ja väljakutseks on kaardistada kõik koduga seotud kulud (tegelen sellesse süvenemisega ja raporteerin ükspäev, kui sotid päris selged, põhjalikumalt), mõtlesin täna puhastusvahenditest (mis ju ka kahtlemata kodukulude alla käib) juttu teha. Kui pesupesemine on sada protsenti minu rida, siis ülejäänud puhastusvahendite osas on meil H’ga mõningasi lahkarvamusi esinenud küll. Kuna H meelest pädeb printsiip “mida paremini vahutab, seda paremini puhastab” (ehkki ta mõistusega aru saab, et see nii ei ole – tunne loeb!), on meil ses osas konsensus saavutamata. Aga eks me oleme pika tee puhtama ja (keskkonna)säästlikuma koduni juba käinud ka, nipet-näpet veel ja küll meistki asja saab!
Kodukeemia on sedasorti kraam, mille osas mul on üsna kindlad lemmikud kujunenud ja mida soetan alati soodushinnaga varuks, sest allahindlused on korralikud. Soodusmüügilt soetades olen ka uusi lemmikuid leidnud – nii sattus meie majja näiteks bränd nimega Seal Eco, mille toodetega väga rahul olnud olen. Mõtlesingi, et vaatan üle oma kodukeemia kasutamise harjumused ja kirjutan nad blogis lahti ka:
Pesupesemine
Suurem osa kodukeemiat meie majas peitub vannitoa valamukapi sahtlis ning sinna hulka kuulub peamiselt pesupesemiseks vajalik. Kogu pesumajandus on meil seoses uude koju kolimisega tegelikult täielikult muutunud. Kui varem asus meie pesumasin meie tillukese panelkaköögi kapis ning pesukorvid magamistoas, siis kolides otsustasime pesukorvidest üleüldse loobuda ja nüüd loobime pesu otse vannituppa paigutatud masinasse või (kui masin parajasti juba töötab) selle ette virna. Seda lihtsalt selleks, et pesuhunnikud ei kasvaks üle pea, sest on kusagil korvis silma alt ära, vaid läheks koheselt pessu ja saaks jooksvalt likvideeritud. Et pesupesemine on meil kõigist majapidamistöödest kõige regulaarsem, ajamahukam ja ressursikulukam, oli selle paremini ära korraldamine hullult tähtis. Nii lõpetasin pärast kolimist ka (voodipesude ja rätikute) triikimise ja musta pesu värvide järgi sorteerimise. Pessu läheb kõik, mis jooksvalt pesemist vajab. Voodipesud on meil enamjaolt heledad ja lähevad pessu kõrgemal temperatuuril, mistõttu vahetame ja peseme need alati korraga.
Kui varem sorteerisin pesu selle järgi, kas tegu on mustade, värviliste, heledate või lasteriietega ning pesin eraldi vahenditega, siis nüüd olen sellele ülipüüdlikkusele käega rehmanud ja pesen kõike ühiselt. Vähe sellest, et nii on pesumajanduse haldamine kergem, on see parem ka meie, täiskasvanute, tervisele. Varem pesin laste pesu nahasõbralike ja lõhnaainevabade pesuvahenditega ning meie pesu jätkuvalt Arieli kapslitega. Vanast harjumusest oli sisse jäänud veendumus, et need värvilised ja haisvad räigused pesevad tõhusamalt kui lõhnatu pesugeel. Et see lõhn ka toona mulle liiga vänge oli, topeltloputasin kõik meie masinatäied, ning kulutasin lisaks loodust ning nahka räämavale keemiale ka oluliselt rohkem vett. Nüüd on nina selle tugeva lebra suhtes nii tundlik, et raske on mõista, kuidas ma selle sees varem elada suutsin ja kuidas teised jätkuvalt suudavad – inimene jääb ju Arieliga pestud riideid kandes ise selle järgi haisema!
Nüüd pesen kõik masinatäied enamasti Neutrali värvilisele pesule mõeldud pesugeeliga ning olen sellega vist kõigist pesuvahenditest enim rahul. See on naha- ja loodusesõbralik ning sealjuures ka väga-väga tõhus. Ilmselt kõige paremini puhastav pesugeel, mida kasutanud olen. Teine lemmik, mille kunagi Coopi soodukalt avastasin, on Seal Eco. Samuti lõhnaainevaba (ja, nagu Neutralgi, minu jaoks täiesti vastuvõetava “lõhnatu toote lõhnaga”), peseb väga tõhusalt ja tavahind on Neutralist pea euro võrra soodsam. Vahel haaran soodushinnaga ka Froschi, mis on samuti öko, kuid sisaldab lõhna- ning värvaineid, mis vaatamata looduslikule päritolule ikkagi (eriti laste tundlikule) nahale parimad valikud pole. Olen nende kasutamisel pigem ettevaatlik, kuid vahel tekib neid tooteid allahindlusel nähes igatsus hästi lõhnava pesu järele ja ostan siiski. Näiteks allpool oleval pildil ilutsev kollane valge pesu Frosch maksis Magazinis nii vähe, et lihtsalt ei suutnud vastu panna. Ja peseb väga kenasti tegelikult värvilist pesu ka, mingit vahet ei ole. Tegelikult olen meie voodipesu ja rätikute pesemiseks isegi Froschi pesuloputusvahendit soetanud – justnimelt selle lõhna-igatsuse pärast. See lõhnab magusalt ja teeb pesu hästi pehmeks. Täiesti mõttetu emotsionaalne rahakulu, muidugi, mistõttu seda ka tagasihoidlikult doseerin ja tõesti haruharva ostan. Lisaks on mul veel pudel Neutrali õrnale pesule mõeldud geeli, millega pesen villasest või siidkangast riideid.
Plekkide eemaldamiseks on mul sahtlis suur pudel Vanishi geeli. Alles praegu seda kõike lahti kirjutades saan aru, kui mõttetu see on. Ostan seda üsna kallist vahendit küll korraliku soodukaga suure pudeli ja kasutan tegelikult üsna harva, aga muidugi on sellel ka põhjus. See on nii vänge ja haisev, et paljakäsi seda eriti katsuda ei taha, masinasse valamine tundub natuke mõttetu (niiviisi ei ole sellest intensiivsetele plekkidele absoluutselt tolku) ja selliseid plekke, mida kohe likku pannes üldse välja ei saa, tekib ikkagi suhteliselt harva. Palju säästlikum ja igatahes tõhusam on väga pigmenteeritud toite (tomat, kurkumiga road, porgandipüree, peedisupp jms) serveerides lastel lihtsalt torsod paljaks võtta. 😀 Niisiis kasutan ma Vanishit üha vähem ja vähem ja taipan nüüd, et olen ju ammuilma veendunud, et selle asemel tuleks sapiseepi kasutada. Miks ma seda siis iialgi ostnud pole, ma ei tea, aga nii paljud inimesed on seda suisa ülistanud ja väitnud, et paremat plekieemaldajat pole maamuna peal olemas. Proovingi selle asja nüüd viivitamatult järgi ja hoian pöialt, et see tõesti nii hästi töötab nagu kõik teadjanaised räägivad! Pesupähkleid ma proovida ei söanda. Olen nende kohta kuulnud nii palju vastakaid arvamusi – enamus negatiivseid – et lihtsalt ei julge neid endale suure karbitäiega koju osta. Kui keegi minu kodukandist tahab mulle mõne proovimiseks anda, eksperimenteerin meeleldi ja annan blogis teada, kuidas läks. 🙂
Exsqueeze mu veeplekiline segisti – mul jäi terve väärtuslik koristus-nädalavahetus vahele! Vaadake parem kui kummaline ja misplaced see punane kiiskav Ajax kõige (suht) neutraalse ja (suht) loodussõbraliku kõrval välja näeb…
Vannituba
WC-poti värskendamiseks kasutame Duck Fresh Discs dosaatoriga geeli, mis WC-poti seinale kinnitub. Ühes täitetuutus on kuus doosi geeli ja lisada tuleb seda umbes kord nädalas. Korduvkasutava hoidja sisse seebi udjamine tundub mulle veidi rõve, iga natukese aja tagant uue plastikjubina minema viskamine vastik liigtarbimine. Samas hakkasin praegu mõtlema, et… on see WC-seep üldse nii vajalik kui potti niikuinii regulaarselt puhastada? Kuidas teiega on, millist WC-seepi kasutatate või kas keegi teist on selle kasutamisest suisa loobunud?
Kui ma muidu olen üritanud kogu keemia enam-vähemgi loodussõbralike alternatiividega asendada, siis oma puhastuspahe on mulgi. Tere, minu nimi on Mirjam ja ma olen kloorisõltlane. Ma olen üsna bakteripelglik ja teadmine, et ma olen WC-poti, WC-põranda, kraanikausi ja dušinurga kloori sisaldava vahendiga puhtaks küürinud, annab mulle mõnusa hingerahu tunde. Lisaks on kloorilõhn mu jaoks seotud hästi positiivsete emotsioonidega lapsepõlvest – ujulad on mu lemmikkohad maailmas ja kui mu kodutualett lõhnab nagu avalik ujula, ma olen väga rahul. Aga otseloomulikult ei lähe mu Ajaxisõltuvus kokku mu ideega säästlikust tarbimisest. Kas teie hulgas on ka minusuguseid? Mida teie WC ja vannitoa desinfitseerimiseks kasutate?
Köök ja nõudepesu
Köögis kasutame Froschi pritspudelis apelsiniõliga pinnapuhastusvahendit. Selle koostisosade nimekiri on lühike, mulle arusaadav, lõhn meeldiv ja puhastusomadused head. Pudelitäis maksab 1,99€ ja seda kulub meil mõistlikul tarbimisel vast üks kuus. Mõistliku tarbimise kontseptsioon on meil veel läbirääkimisel, sest üks meist kipub seda pisut liiga lahke käega doseerima…
Põhjakõrbenud pottide, ahjuresti jm kondiauru nõudvate, raskemate küürimistööde jaoks on meil Rootsi päritolu Svinto. Svinto on kohaliku looduskaitseseltsi poolt loodussõbralikuks märgitud seebiga terasvill, mis puhastab absoluutselt kõike kõrbenud pudrupotist määrdunud tennisteni (isegi kääre saab sellega teritada, räägivad) ja seda ääärmiselt tõhusalt. Armastame teda palavalt. Googeldades leidsin, et mingisugune koristusettevõte pakub seda ka Eestis müügiks? Ei tea, peate lähemalt uurima kui huvi on või kellelgi tuua paluma. Imeline asi! Kui ma väga lohakaks läinud ja midagi põhjalikult ära kõrvetanud olen, kasutame selle lahti keetmiseks pisut soodat.
Nõudepesuvahendi koha pealt on meil jällegi see vahutab-siis-puhastab-lahkarvamus ja viimati kui meil Froschi nõudepesuvahend (vaarika oma on kohutava tehisliku vaarikahaisuga, mina eelistan Sensitiv’i või sidruni oma) otsa sai, naases H poest pudelitäie Fairyga väites, et Froschi polnud. Jajah. Fairy eelis on muidugi see, et seda tõesti kulub imevähe. Teisalt ei ole seda füüsiliselt võimalik nii vähe doseerida, et seda ikkagi liiga palju poleks…
Näete seda õnnetut Seal Eco nõudepesuvahendipudelit, mille ma just sahtlipõhja peidetuna leidsin ja mille asemele ükskord Fairy poest koju nihverdati? Jep. Elu Lapipoisiga… väga palju kobiseda ka ei saa, sest köögi koristamine on härra ampluaa. 😀
Nõudepesutablettidest kasutasime pikalt-pikalt neid kõige mürgisemaid Finisheid, aga minu meelest ei jää praegu kasutuses olevad Froschi tabletid neile kuidagimoodi alla. Ükskord ostsin allahindluselt mingisuguseid (ma ei anna pead, missuguseid, aga vist Tri-Bio) muid tablette ja need muutsid plastikud koledaks ja jätsid masina sisu kuidagi mingisuguse imeliku kihi alla. Milliseid nõudepesutablette teie kasutate? Kas olete proovinud ise nõudepesutablette teha?
Lapid-käsnad-rätikud
Igasuguseks pühkimiseks ja kuivatamiseks on meil köögisahtlis umbes 20-30 (puuvillast või linast) köögirätikut. Kui on vaja kerkiva taigna peale, pärast seda käte- või nõudepesu puhtaid käsi-taldrikuid kuivatada, hiljem sama rätikuga näiteks pärast sööki laste suid pühkida, põrandale kukkunud joogivett kuivata vms teha, saab seejärel räti otse pesumasinasse viia. Nii teeb iga rätik tihti mitu tööülesannet (puhtamast mustemani) ära enne kui pesumasinasse läheb. Päevas kulub 2-3 rätti ja nii ei kulu meil majapidamispaberit (mida meil igaks juhuks rull siiski on) sisuliselt üldse.
Nõude pesemiseks on meil karukeelega käsn, keraamilise pliidi jaoks sileda tagapoolega Vileda nuustik, seintelt ja laudadelt (vildika)plekkide eemaldamiseks valge… ee… plekieemaldusnuustik ja pindade jaoks Wettexi majapidamislapid. Mulle võib-olla meeldiks kui ka pinnapuhastuslapid oleksid kordvukasutatavad ja pestavad (näiteks mikrokiudlapid), aga ses osas läbirääkimised alles käivad, sest Lapipoiss (legit hüüdnimi, pidevalt kutsun teda nii) ei ole eriti koostööaldis. 😀
Rätikusahtel. Kõige paremad rätid on kahtlemata nõukaaegsed linased rätikud, teised suured lemmikud on IKEA kõige odavamad sini-valged rätikud, mis imavad hästi ja peavad hästi vastu kõrgetel temperatuuridel pesemisele ja kõiksugu plekieemaldustele.
Põrandad
Põrandaid puhastab igapäevaselt (vahel mitu korda päevas) meie armas tolmurobot Neato Botvac D85 ja pesemiseks kasutame Vileda lapiga põrandamoppi, millel spetsiaalne kuivaks väänamise agregaat küljes. Põrandapesuvette lisame Tri-Bio põrandapesuvahendit, mina panen mõned tilgad eeterlikku õli ka. Näiteks sidrunit. Sest nii hea on kui toad hästi lõhnavad! Vahel kuumutame pliidil vett mõne tilga eeterliku õliga – suurepärane õhuvärskendi.
Kodumasinate hooldus
Katlakivi eemaldamises oleme üsna laisad, aga õnneks on meil ka piisavalt hea vesi, et probleem akuutseks muutunud ei ole. Veekeetjat meil pole ja kohvimasina puhastamiseks on meil DeLonghi nimelise firma Eco Decalk nime kandev katlakivieemaldusvahend. Nõudepesumasina puhastamiseks kasutan parasjagu esimest korda Dr. Beckmanni nõudepesumasina puhastamise pulbrit, varem oleme jällegi vana head värvilist ja mürgist ühekordses plastpakendis Finishit kasutanud. Tolmurobotil on aeg-ajalt vaja filtreid vahetada ning neid soetasin ma talle eBayst. Ma muidu olen odavrämpsukaubamajade suhtes ju hirmus kriitiline ja nii, aga kuna filtril ja filtril ilmselt erilist vahet peale hinnavahe ei ole, mõtlesin järgi proovida. Läks mõni nädal aega ja filtrid saabusid – täiesti identsed algselt masinas olnud filtritega. Hinnavahe? Ei rohkem ega vähem kui kümnekordne…
Missuguseid masinaid teie regulaarselt hooldate-puhastate ja mismoodi?
Peeglid ja aknad
Aknaid on meie majas palju ja neid me tänaseni kordagi pesnud pole. There, I said it. 😀 Küll aga on meil klaasipuhastusvahend seni koguaeg au sees olnud, sest puhastame sellega peegleid, saunaust, ahjuklaasi jms. Viimasel ajal seisab see Mayeri pritspudel aga nukralt sahtlis ja keegi tema järele eriti ei haara. On ju klaasipuhastusvahend tegelikult täiesti asendatav lihtsalt vee ja korraliku kummikaabitsaga, nii et kui sellise kuskilt kätte saame, me klaasipuhastusvahendit enam majja ei too.
Taaskord: kõike kriitilise pilguga üle vaadates ja üles tähendades saab selgeks, et tegelikult ikkagi on kitsaskohti ja harjumusi, millest oleks võimalik ja isegi äärmiselt mõistlik vabaneda. Nüüd analüüsides saan hästi aru, et näiteks Vanishist millegi loodus- ja nahasõbralikuma nimel loobumine oleks mulle ja meie pere rahakotile (on ju sapiseep märkimisväärselt odavam) ülihea lahendus. See saast ja tema vänge hais ju isegi ei meeldi mulle, mis siis, et hästi plekke eemaldab! Kloorisõltuvusest ma tegelikult vabaneda ei tahaks, sest see lõhn ja desinfitseerivad omadused on mulle armsad, kuid parema valiku tegemisest saadud nauding oleks ka, mistõttu kuulan suure huviga teie WC desinfitseerimise nippe. Ostate ehk mõnd universaalset vahendit, mida mullegi soovitada saate? WC-seebi vajalikkuse teemal arutleksin meeleldi ka, sest ma pole elus kunagi mõelnud, kas sellest päriselt ka tolku on või võiks selle ehk ikkagi regulaarse puhastamisega asendada. Niikuinii puhastan terve poti jumala sageli WC-s käies ära, sellest ju põhimõtteliselt piisaks? Vist? Lisaks meenus mulle nüüd veel, et hiljuti oli Kogumispäevikus juttu kätepesuseebi vahtdosaatoritest. On teil sellistega kogemusi? Räägivad, et seepi kulub oluliselt vähem!
Igatahes kavatsen järgmise nädala jooksul ära proovida kõiksugu vahendite ise valmistamise. Kati kogus ühte artiklisse (LINK) kokku mõned Kogumispäeviku grupist (LINK) läbi käinud poekeemia asendamise nipid, mille esmajärjekorras ette võtan. Tahaks ise nõudepesumasina pulbrit teha proovida, eeterlike õlidega lõhnastatud pinnapuhastusvahendi valmistada ja äädika ning sidruniga vannituba küürida proovida. Milliseid puhastusvahendeid ja nippe teie oma majapidamise korrashoiuks kasutate? Oskate mulle midagi soovitada? Kas teil on ka mõni selline vahend või harjumus (nagu mul see kloorivärk), millest teate, et peaksite loobuma, aga ei oska?
Maailma parim asi klaaside ja peeglite puhastamiseks on Norwex klaasipesulapp – kuuma vee alt läbi ja lapp kuivaks ning mingeid vahendeid vaja pole. Sellega on niii lihtne puhastada, kuna kunagi ei jää mingeid tobedaid jälgi, isegi kui päike paistab 😉
Ma olen varem ka Norwexi asjade kohta kuulnud, nüüd hakkas eriti põnev. Pesed masinas ka? Kestavad kaua? On siin veel keegi, kellel Norwexi lappidega kogemusi?
Jep, pesen pesumasinas 90-kraadise veega – ja ilusti peavad vastu. Tihti soodukaid ka, juhul kui vaja varusid lappide või vahendite osas täiendada. Mul lisaks veel kasutuses Norwexi kuivmopp ja märgmopp (kemikaalivaba põrandapesu), üldpuhastuslapp tolmu võtmiseks, veesettekivieemaldi. Aga palun-palun proovi alustuseks klaasipesulappi! 🙂
Kust neid osta saab? 🙂
Sama küss 🙂
Jaaaaa! Need on super!
Need on lausa nii super asjad, et lapsed tahavad nendega pesta (ükspäev mõned aastad tagasi meelitasin last midagi põnevat tegema, aga ta ütles, et peseb aknad ära ja siis võib vaatada) ja mis veel kõige parem, nendega pestes on ka lastel täiesti ideaalselt puhtad aknad.
Päriselt. Proovi ja sa ei taha enam mitte millegi muuga aknaid pesta, kui vesi ja see lapp (no tõele au andes on analoogseid lappe ka teistel, aga pole teisi proovind)
Mina olen ostnud https://www.facebook.com/KreeteNorwex/ Käib ka Tallinnas 2x kuus.
Kiidan ka Norvexi asju! Kasutan eraldi lappe vannitoas, köögis ja akende/peeglite pesemiseks. Alguses kahtlesin sügavalt, kas ilma puhastusvahendita saab kõik ikka puhtaks, aga saab! Vaja ainult head lappi ja vett. Nende lappidega ei jää ühtegi triipu peeglitele ega ka pliidile. Kasutan ka mopikomplekti (märgpuhastus, kuivpuhastus) ja olen väga rahul. Enamik lappe juba mitu aastat kasutuses.
Sama siin! Kasutan Norwexi klaasilappi juba aastaid. Mingit klaasivedelikku pole vaja.
Edasimüüjate köest saab neid osta.
Tartus oskan kontakti anda.
Ma tahaks Tallinna kontakti 😀 Auuuu, kus sa oleeed?
Olgu, saate kontakti 😀
pall.katre@gmail.com
Üldjuhul olen ainult endale ja perele tellinud ning me ustavalt 8 aastat Norwexi kasutajad. Aga võin uusi huvilisi samuti sooduspakkumiste meililisti lisada ning küsimustele vastata.
Kusjuures mu Norwexi aknapesulapp ongi 8 aasta vanune ja teeb endiselt oma töö puhtalt ära:P
Juhuuuu! Siin sa oledki! Müü meile veel natuke… mida Norwex veel pakub ja miks need paremad on kui teised lapid?
Minul ka kasutuses Norwexi klaasilapp, kuiv- ning märgmopp ning tõesti on imeline, et ainult vesi on see, mida vajad puhastamiseks. Norwex on oma sortimenti viimaste aastatega kõvasti laiendanud, nii et sealt leiab igasuguseid asju. Nende sortimendiga võite tutvuda siin: http://norwex.ee/
Oh, ma tahan ka lappi. Vihkan paberi ja spreiga akende pesemist (ometi just nii ma teengi koguaeg). Lapp ja vesi kõlab ideaalselt!
Mina leotan valget pesu soodavees ja värvilist äädikalahuses. Pärast pesen pesupublriga (kasutan ka lõhnavabasid, aga ei tea, kas need just 100% ökod on). Sooda ja äädikas võtavad spordiriietelt väga hästi ära higilõhna. Selleks loomulikult on hea, kui pesumasinal on leotusprogramm. Sooda ja äädikaga pesen muideks juba varsti aasta aega väga edukalt ka oma juukseid 😉 šampooni ja palsamit pole poest väga väga ammu ostnud.
Kuidas sooda ja äädikaga juustepesu välja näeb? Tundub huvitav.
Vannitoa puhastamiseks kasutan kärcheri aurupesurit. Saab puhtaks nii plaadid kui vuugid kui duššiklaasi ja peeglid (aknaotsikuga). Lisaks teeb tuline aur ka bakteritele üks null. Vahel kasutan aurupesuriga koos ka äädikat mõnes kohas kus katlakivi rohkem.
Kiidan ka Karcheri aurupesurit. Kasutan nii seina- kui ka põrandaplaatide puhastamiseks. Lisaks ka sauna klaasukse ja ka saunalava puhastamiseks. Peenikese otsaga saab ka wc-poti ja vuugivahed puhtaks.
Krt, kuidas see kuum aur kõlab mu bakterifoobiale niiii hullult ahvatlevalt, aga veel üks ASI majapidamises, ja veel nii suur… 😱
Mina ostsin selle aurupuhasti ja mulle üldse ei meeldi. Lihtsalt ei meeldi, et ma pean koristamiseks välja kraamima mingi kobaka masina, veega täitma, ootama, et vesi kuumeneks. Siis vahepeal saab vesi otsa enne, kui vannituba puhtaks, mis tähendab, et vaja uuesti veega täita ja oodata.
Pärast on vaja masin puhastada, kokku pakkida, ära panna. Eel- ja järeltööle kulub nii palju aega, et ma läksin väga ruttu tagasi klassikalise koristamise peale, vannitoas põhiliselt äädikas ja sooda.
Just-just, loed mu mõtteid! Mulle tundub ka, et ma suure hurraaga ostaks ja siis jätaks seisma…
Eks vist ongi, et kellele mis sobib. Mulle meeldib, et ma ei pea enam keemiat kasutama igal pool. Parkettpõrandaid teen vähese auruga, jäävad nii kenasti puhtad ja ei ole ühtegi triipu ka päikesevalgusega mis muidu mind nii häirisid. Suured maast laenu aknad näitavad kõike välja aga ei tahtnud kasutada põrandate pesemiseks keemiat kui beebid kodus põrandal asjatavad ja käsi, mänguasju koguaeg suhu topivad, põrandaid lakuvad 😀 aurupesur kokkuvõttes hõlmab enda alla sama suure ruumi kui eelnevalt puhastusvahendid kokku:D
Uuemal kärcheri aurupesuril küll uuesti soojenemist ootama ei pea. Lihtsalt muudkui lisan vett ja toimetan kohe edasi
Peaks kelleltki laenama ja proovima!
Nõudepesuvahendiks soovitan Tri-Bio nõudepesuvahendit, see on 840ml pudelis ja PUMBAGA!! pudel, seega mulle täiega meeldib, saab vähem doseerida. Peseb täiega hästi, enne kasutasine Fairyr. Ja vahutab ka! 😉 st minu mees oli ka kohe nõus sellega. Mõni kuu tagasi soovitasin ka ämmale, sest tahtis pumbaga pudelit ja ta on ka väga rahul. Ja kuna pudel suur ja doseerida saab mõistlikult, siis meil kulub teda 1 pudel 3-4 kuu peale. Ja meil pole nõudepesumasinat, st kõik peseme käsitsi (2 täiskasvanut ja 2-aastane).
Muudes osades jään ka nippe-soovitusi ootama, eriti vannitoa osas.
WC-seepide puhul on ka olemas need wc poti sisse kleebitavad ribad.. no, et ei pea neid plastikjullasid kasutama. Mäletan, et 4a tagasi kasutasin neid aga ma ei teagi, miks ma nüüd neid plastikjullasid jälle ostan. Pole vist poes silma jäänud, teinekord kui lähen, vaatan järgi 🙂
Ribade kinnitamine mu jaoks tüütu, pott peab kuiv olema, muidu libiseb ära. Mulle see geeli potiseinale “kleepimise” variant sobib paremini. 🙂
Sapiseep on küll kindlasti odavam, kuid siiani olen kõikidele raskematele plekkidele seda sama neutrali peale pannud enne pesu ja on ka mustika plekid ilusti välja võtnud. Varem olen lasknud seda tuttavatel Soomest tuua, hinnavahe tuli märkimisväärne, praegu aga pole sealsete hindadega enam kursis ja ostan samuti soodukate ajal.
Ja samuti Froschi pinnapuhastus ja katlakivi eemaldit lahjendan natukese veega nii kui pealt olen jõudnud natuke ära kasutada, et kauem jätkuks, siiani pole halvemaks küll midagi muutunud 🙂
Mina kasutan ka Norwexi lappi. Mul on pea kaks aastat üks lapp olnud ja töötab siiani. Pesen seda masinas kuni 60 kraadiga. Ma küll teen klaaspinna mingi teise suvalise lapiga märjaks ja siis nühin Norwexi lapiga üle. Forschi aknapesuvahend kükitab nukralt juba paar aastat kapis. Vot dušinurga uksel kasutan lisaks äädika-vee lahust,vōtab kōige paremini katlakivi jäägid maha, kui ükskōik mis vahend. Pesupesemiseks kasutan aaloe Forschi, sellel praktiliselt lōhn puudub. Ükskord rumala peaga ostsin juurde ka Forschi pesuloputusvahendit,aga lōhnav pesu oli järsku nii vōōras,nii et seegi nukrutseb kapis. Mina ei kasuta juba pea neli aastat wc-poti tablette/seepe just nende vänge rōveda lōhna pärast ja mina küll ei ütleks et poti puhtus seetōttu kannataks. Mina olen aastatega aru saanud,et mida vähem,seda parem. Iga pinna jaoks ei pea olema tōesti spets puhastusvahendit
Ma mõtlesin postitust lugedes just sellele, et kui lõhnav pesu ninasõõrmeid ärritab, siis kuidas WC poti geel ei ärrita? Mina ei kasuta samuti ühtegi WC poti geeli, sest see lõhn häirib mind.
Nõudepesuvahendina kasutan 5-liitrist Froschi nõudepesugeeli, mida doseerin Mayeri pudelisse vastavalt vajadusele. Siiani peab ca aasta vastu. Rääkisin just sõbrannaga nõudepesuvahenditest ja tema kiitis Amwayd, et nii vähe kulub ja peab vastu aastakese. Küsisin hinna kohta ja selgus, et 5l Froschi ja Amway maksavad sama palju, kestavad aasta – ma ei tea kui suur viimase vahendi konteiner on, seega eeldan, et ainus võit on ruumi kokkuhoid.
Mirjam, ma ei saa aru miks põdeda pesemata aknaid?
Mu nina ei häiri lõhnad üldse, aga lõhnaained on allergeensed ja võivad laste nahka ärritada. Ehkki tegelikult siiani pole, aga pigem siis vältida…
Meil on pool kodust aknad, mitte seinad, ja suht ekstreemselt mustad. Valgus veel paistab läbi, aga noh, arvestades kui tublisti naabrinaine oma samasuguse tare aknaid suvel suht iga päev pesi ja me mitte kordagi… 😀 Aga ega ma ei põegi, kui põeks, peseks ju ära! 😀
Mul äi peseb oma auto ja koheselt ka aknad kas lihtsalt voolikuga v survepesuriga, hiljem klaasiharjaga (noh see pulk kummiribaga) kuivaksja ongi aknad puhtad 😁
Mina olen suur kodukeemia fänn, st katsetan meeleldi erinevaid tooteid.
Seoses tööga puutusin kokku Tenzi kaubamärgiga toodetega ning nüüd olen endalegi koju soetanud suurel hulgal just neid asju. Olemas ka Eco sari.
Ülspuhastuseks kasutan seda : http://kaitseingel.ee/tooted/puhastuskeemia/uldpuhastus/B2
Vannitoas http://kaitseingel.ee/tooted/puhastuskeemia/sanitaarruumid/F8 ja wc http://kaitseingel.ee/tooted/puhastuskeemia/sanitaarruumid/B4
Olen sealt mitmeid erinevaid vahendeid proovinud, isegi pesupesemise geel on neil olemas, suures kanistris, pumbaga. Kodukalt ei leidnud aga super hea geel on. Kulub vähe aga väga tõhus.
Hinnad on kohati odavamadki kui tavalistel poe toodetel aga tõhusus on teine.
Lisaks veel lemmik kodukeemiat:
Romar pesugeel majapidamisseebiga https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1820775851279571&set=pcb.2106544052909526&type=3&theater&ifg=1
Romar üldpuhastusvahend https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1685188224838335&set=oa.1982765211954078&type=3&theater&ifg=1
Lisaks on maailma parima lõhnaga Ecogenic sarja pesugeel lavendli oma. Mmmmmm! Müüakse Realiseerimiskeskuses. Kui muidu need öko pesugeelid mind ei ole kõnetanud ( st pole teinud pesu puhtaks) siis see on hea geel ja päriselt peseb. http://ecogenic.info/
Aknaid ja peegleid puhastan tupperware lapiga. Kergelt niiskeks ja puhas ongi!
Fairyt kasutan ainult pannide pesemiseks, sest no rasva vastu on ta tõesti kõige parem.
Nõudepesumasina tablette lasen tuua Soomest Lidlist 🙂 puhtalt hinna tõttu. Ilmselt nad samasugune keemia nagu finish, aga kui ma saan 2,99 või 3,50 eest 60 tabletti, siis sääst missugune.
Katlakivi eemaldamiseks kasutan äädikat.
Põrandad kärcheri aurupesuriga ilma mingi vahendita.
Mina puhastan WC potti sellise ainega nagu Sanit-M (Puhas kodu sarjast). Maksab umbes üks eurik ja teeb oma tööd imeliselt. Potti puhastan nädalas korra ja miskeid geele ja vidinaid potiseinal ei ripu. Mind ajab öökima see kohutab keemia hais… Prillauda ja muud desinfitseerin sama kloorilõhnalise Ajaxiga, mis Sinugi pildil figureeris 😜. Vannitoas lõhnastajana peegli äärel Joiki greibi ja mandariiniga kodulõhnastaja – see oli üks tõsine väljaminek. Maksis tema pea 25€, on meie vannituba õrnalt ja meeldivalt juba suvest alates lõhnastanud, kuid pool totskat tänaseni alles. Ja kui otsa saab, siis rebin kindlasti uue! 😜
Ma küsiks siis üldse sellist asja, et mis kujul seda kloori müüakse ja palju see maksab ja kust seda saab ning kuidas seda kasutada nt. wc puhastamisel? Pulber veega segada ja siis kuskile spreypudelisse?
Mis lappe kasutad wc puhastamiseks?
Huhh, koristamine on mu lemmikteema 🙂 Ma ütleks, et ma sinuga suht sarnane vahendite koha pealt. Köögis Finishi tabletid, aga proovin ka nüüd need Froschid lõpuks ära. Tri Bio omadega oli sama kogemus nagu sa kirjutasid. Köögis Froschi roheline sprei ja wettex lapid, mille alati pooleks lõikan, sest nii on kuidagi käepärasem ja säästab ka. Fairy on ka kapis, aga kuna meil on nõudekas, siis seda ei kasutagi põhimõtteliselt. Kraanikausi puhastamiseks on Cif. Pesu pesen Ariel Sensitive geeliga, millel on hästi õrn lõhn. Ma olen muidu täielik Arieli-vihkaja ja enne seda pesin Neutrali, Mayeri või Froschiga. Pähklid ka seisavad kapis… olid nagu… Meh. Tualetis Seal Eco puhastusgeel ja sprei, aga su jutt kloorilõhnast pani mul mõnujudinad mööda selga jooksma, nii et ma vist vahepeal ostan ühe Ajaxi pudeli 😀 Värskenduseks ka need samad diskid, mille mõttekuses olen minagi viimasel ajal kahtlema hakanud. Klasside pesuks kasutan Tri Bio spreid. Põrandaid pesen keemiavabalt Kärcheri aurupuhastiga. Pesumasinat pesen korra kuus äädika ja 90-kraadise programmiga. Üldse kasutan äravoolude puhastamiseks ka äädikat, soodat ja keevat vett. Meil on hästi palju katlakivi vees ja vannitoa suurte pindade jaoks pole veel ideaalset vahendit leidnud. Kõik on liiga tugeva lõhnaga, et neid nii suurte pindade peal kasutada.
Tellisin endale tomuimejale 3 komplekti filtreid korraga, et siis jagub mõneks ajaks.. Siis sain aru, et mul on pestavad filtrid, kõik need 4 komplekti 😀
Hahaha! Ups! Nats kadedaks teed ka…
Oma koristusvahenditega katan ära hästi laia toodetespektri ja olen seejuures väga vastuoluline.
Aga alustame algusest:
WC/duširuum – sooda ja äädikalahus ning mikrokiudlapp. Dušinurk on meil lahendatud kaldpõrandaga ja klaasiga, siis õnneks on tülikat koristatavat pinda vähe (pole kõikvõimalikke pragusid jms asju, mille vahele mustus koguneda saaks). Klaasile ja plaatidele sahmakas äädikat peale, mikrokiudlapiga üle ja näeb välja jälle nagu uus. Kui perenaine on laisk olnud ja seebijälgedel-katlakivil pikemalt koguneda lasknud, siis grammike soodat ja ka need mured jäävad seljataha. WC-potis ei kasuta ma mitte ühtegi lõhnastatud asja. Minu meelest on see ekstrarõve, kui pott lõhnab kui lillepeenar ja täiskasvanud inimene läheb sinna oma mitte-mu-lemmik-aroomiga häda tegema. Pigem kannatan selle paar minutit “looduselõhna” ära, eemaldan tagajärjed vee ja harjaga ja unustatud ta ongi. Mis puutub selle puhastamisesse, siis olen friik. Minu WC-pott peab läikima! Puhastamiseks kasutan sidrunhapet, soodat, äädikat (olenevalt tujust ja sellest, mis köögikapis parasjagu vastu vaatab) – lasen potist vee välja (äravoolu osast), raputan nt sidrunhapet ja valan kuuma/keeva vee peale, nats aega seisab, kummikinnas kätte ja lapi/harjaga kallale. Jälle nagu uus! Pesumasinat “keedan” aeg-ajalt 90kraadi juures sidrunhappega (lasen ühe pesutsükli läbi teha). Pesu pesemiseks kasutan Frosch Sensitive’i. Ma ei kannata väga tugevaid lõhnasid, seega Arielid jms välistatud. Küll aga olen mõelnud, et äkki peaks ka proovima Neutrali vms, aga viimase puhul näiteks šampoon oli minu jaoks õuduste tipp, mistõttu viskasin terve pudeli pärast ühekordset kasutamist prügikasti. Ehk on pesuvahendiga pisut teine lugu.. peaks võimaluse andma ja proovima.
Köök: nõudepesumasin ja Finish tabletid. Õudukas, ma tean, aga mulle hirrrrmsasti meeldivad puhtad ja “krudisevad” taldrikud. Kõrbenud potid-pannid puhastan soodaga. Kui on eriti ekstreemne olukord, siis lasen pliidil koos soodaga poti-panni keema ja nühkimisvaev jääb ära. Lihtsamatel puhkudel piisab ka ainult sooda abrassiivsest toimest. Veekeedukannu puhastan sidrunhappega. Igaks petteks on sahtlis olemas ka Fairy, õnneks kulub seda vähe ja harva. Pliidiplaati puhastan samuti soodaga ja mikrokiudlapiga, vahel abiks ka äädikas.
Põrandad ja muud pinnad: üldiselt ei kasuta mingeid vahendeid, seni on piisanud veest ja lapist. Siiski-siiski.. klaaspinnad-peeglid ikka spets puhastusvahendiga. Pole lihtsalt omast laiskusest proovinud, kas sooda-sidrunhappe kombo seal töötaks.
Aitäh sisuka kommentaari eest! Mulle ka lillelõhn ei meeldi, aga sidrun… kloor… 😀 Aga vetsuseep, tõesti, MIKS ma olen arvanud, et mul on vaja vetsuseepi?!
… lasen potist vee välja (äravoolu osast)…
Kuidas seda tehakse?
Mõtlesin sama, et kohe küsin mehe käest, kas me saame ka seda teha 😀 Ma olen siiani harjaga vee nö alla pumbanud iga kord.
Minu vabandused.. pidasin ise ka silmas seda vee “alla pumpamist”. Ei osanud kuidagi ise seda sõnastada 🙂
Mis Neutrali šampoonil siis häda oli?
Me kasutame aastaid seda, minu arust päris hea.
Minu juuksed jättis nimetatud shampoon meeletult takku, ka spets pusahari jäi lahti kammimisega jänni. Lisaks olid juuksed paari tunni möödudes sama rasused, kui enne pesu ehk minu jaoks nad puhtaks ei saanudki. Aga eks see shampoonivärk sõltu täiesti inimesest, ühele sobib, teisele mitte. Lihtsalt ühe kehva kasutuskogemuse läbi on minu silmis Neutrali toodetel “plekk” küljes.
No šampooni põhjal vist pesugeeli üle näiteks otsustada ei saa ju tegelikult…
Me kasutame Neutralit mehega mõlemad ja mõlemale sobib väga hästi, kuigi meil täiesti erinev juuksetüüp.
Kui rasuseks läksid ruttu, siis mis šampooni enne seda kasutasid? Kui mingit suure hulga lisaainetega, siis see on täiesti normaalne. Puhtama tootega harjumiseks läheb juustel aega, vahel päris pikalt. Kui ise supermarketišampoonidest loobusin kunagi ja puhtamad alternatiivid kasutusele võtsin, oli alguses ka tohutu rasumure, aga elasin üle 😀
Seebivilla saab Prismast ka, Rainbow kaubamärgi alt.
Väärt info, aitäh sulle!!!
Kommenteerin esimest korda ☺ just tegin oma esimese portsu nõudepesumasina tablette ja väga rahul! https://www.mom4real.com/3-ingredient-homemade-dish-tablets/
Kas oled juba mitu korda kasutanud? Kas igasuguse rasvase kihi saab maha? Masin rasvaseks või mingit kihti plastikutele ei jää? Nii põnev, aitäh, et kirjutasid ja aitäh kui vinnid vastata!
3x kasutanud. Nõud on ka pärast pikemat aega masinas oodates puhtad olnud. Klaasid ja masin ise väga puhtad (kui nii võib öelda, siis näpuga tõmmates kriuksuvad). Plastikust karp pole veel olnud masinas. Proovin homme panna ja annan tagasiside. Meeldib see, et pärast pesu ust avades, ei tule seda poetableti vänget lõhna. No ja omahind – olematu ☺ säilitan klaaspurgis.
Sain kommenteerimispisiku vist. Aga lihtsalt pean soovitama: Flora pesusseep, mis ilma igasuguse probleemita beebi kaka plekkidega hakkama saab. Hakkasin teise lapsega kasutama kollases pudelis vedelat varianti, hea lõhn, lihtsam plekile määrida ja enda käed ei jää pärast terveks päevaks lõhnama sapiseebi järgi 😉 ei ole enam anonymous
Veep lekke plasrikkarbile ei jäänud. Rasvane support sai väga puhtaks 👍
Supipott? 😀
Supipott ikka
Mulle meeldib väga selline sprei: http://www.ecotrade.ee/et/a/orange-mate-uldpuhastusvahend-pihustiga-apelsin-500-ml
Pole teisi selle firma tooteid proovinud, aga olen palju kiidusõnu kuulnud.
Mis aga mind kirjutama ajendas, oli see, et sa rätikuid niiiii tihti vahetad. Me muidugi elame elukaaslasega kahekesi ja suurema osa päevast oleme ka tööl, aga iga päev mitu rätikut tundub kuidagi nii ebareaalne minu jaoks 😀 Mul on räikute vahetuse intervall 1,5-2 ndl. Aga eks igal perel omad rutiinid.
Rätikutest on mul ka vanaemadelt saadud veneagsed frotee ja linased rätikud, need on ikka tõelised aarded ma ütleks! Imavad hästi vett. Ka osad saunalinad on meil veneaegsed, peab tunnistama et needki meeldivad mulle enam, kui mõned nö tänapäevased. Ja need on palju omanäolisemad, kui uued 😉
Nõudepesuvahenditest olen ise ostnud kõige enam Neutrali oma, päris hästi puhastab. Aga isa toob Saksamaalt sealset Fairyt, mida siis lahjendan ja nii jätkub kauemaks ühest pudelist. Muide sealt toodud Fairy peseb paremini, kui Eestis müüdav, go figure..
Jaa, aga ma ju kasutan rätikuid kõigeks: tomatikastmeste laste, põrandale kukkunud supi, ümber läinud veekausi või märgade jälgede pühkimiseks (koer), tainast kergitades taignakausi peal või korvis küpsetiste ümber, et püsiks värsked jne jne. Kõigeks. Paberit ei kulu üldse. 🙂
Vanaemade tekstiilid on tõesti ilusamad ja paremad kui misiganes tänane kaup. Ja tõepoolest, need vanad linased saunalinad, mitte üks teine asi maailmas pole nii hea!
Mulle nii meeldivad need ecotrade.ee lehel müüdavad asjad. Olen kasutanud dušipuhastusvahendit ja pihustiga põrandapesuvahendit – meeldisid väga, kindlasti ostan veel. Aga näiteks pleki ja mustuse eemaldaja mingit muljet ei avaldanud ja uuesti ei ostaks.
Kindlasti proovin nüüd ka selle orange mate puhastusvahendi ära!
Aitäh 🙂
Kunagi avastasin sellise asja, et klaasipesuvedelikku saab ka nö ise teha 😀 mitte küll otseselt, aga näiteks kallal pihustavasse pudelisse natuke nõudepesuvahendit ja siis vett ja toimib samamoodi nagu need klaasipesuvedelikud 😀
Tulin ka neid prismas müüdavaid seebinuustikuid reklaamima, aga keegi oli juba ette jõudnud.
Katlakivi saab edukalt eemaldada ka rabarberi lehtede / vartega – tükeldad rabarberivarre või lehe veekannu ja paned keema. Hape lööb katlakivi lahti ja saad koos veega selle lihtsalt ära kallata. Sama olen kasutanud ka kohvimasina veeanumas ja sedasi torustiku läbi loputanud. Eriti kasulik on see rabarberivesi hiljem tulisena vetsupotti kallata – siis natuke nagu kaks kärbest ühe hoobiga 🙂
Esiteks, me olime hiljuti sunnitud uue pesumasina ostma. Suure õhinaga asusin siis vastavalt juhisele masinat läbi pesema. Esimene pesu pidi pesema 2h. Kui möödunud oli 3h tundus asi kahtlane. Arvasime, et raudselt masina viga. Uurisime tuttavatelt ja neil sama jama. Ükskõik mis programmi paned, ikka peseb tunduvalt kauem ja kõik arvasid, et nii peabki. Asusin googeldama ja tuli välja, et tänapäeva pesumasinad on nii targad, et kui pesuvahendit saab liiga palju, siis ta loputab nii kaua kuni loputusvesi puhas. Ehk kui ma edaspidi pesuvahendit doseerisin vähem, pesi masin mõnel korral isegi lühemat aega või täpselt selle ajaga, mis ettenähtud.
Teiseks, ma usun, et paljud teavad seda Cillit Bang reklaami, et pihusta aga peale ja pühi lapiga üle ja ongi puhas. Ma korra ostsin. No ei teinud puhtaks ja nende vahendite haisust ei hakkagi rääkima. Ühel hetkel sattusin aga uurima rohelise seebi kohta. No ei jõua ära imestada, kui palju lihtsamaks on see elu teinud. Meil gaasipliit ja köögikubu ja seinad muutuvad ikka väga mustaks ja rasvaseks. Piisabki sellest, et määrid õrnalt kokku ja tõmbad lapiga üle. Isegi küürima ei pea kõvasti. Ja ka veekindlamarkeri suudab maha pesta kui natukeseks toimima jätta. Võib lisada ka põrandapesuvette ja tuhat muud varianti, täiesti universaalne vahend. Lõhn täiesti talutav ja hind samamoodi, 100% looduslik 😀
Jaaa! Mul juba roheline seep Coopi ostukorvis! Back to the roots! 😀
Miiu, millise sa sealt valisid? Selle spreika?
Roheline seep on ELU PARIM ASI. No tõesti absoluutselt kõigeks sobib!
Plekkide eemaldamiseks, põrandate pesemiseks, taimedelt putukate ära saamiseks, ahjude puhastamiseks, kriuksuvate uksehingede määrimiseks, hõbeda puhastamiseks, kõrvetatud pottide puhastamiseks, pesu pesemiseks. Isegi koerte-kasside pesemiseks 😀
Nii hea! <3
Mina kasutan laste riietelt nt marja/mahla plekkide eemaldamiseks sidrunihapet. Teen plekilise koha märjaks, raputan sidrunihapet peale, panen masinasse ja puhas. Kuna ma plekke nühkida üldse ei viitsi, siis ideaalne. Muude plekkide jaoks kasutan sapiseepi. Sidrunihape võtab väga hästi maha ka veeplekid kraanilt ja duššikabiini klaasidelt. Panen pulbri spreipudelisse, vett peale ja puhastusvahend olemas. Lisaks saab sellega suurepäraselt käed puhtaks nt pärast suuremat marjakorjamist. Ostan seda alati suurema kotiga, vist 1kg-ne (mitte need väiksed a’la Santa Maria kotid).
Maximast olen mina leidnud mingeid vist poolekiloseid pakke, kust sina ostad?
Olen ka Maximadt ostnud ja Pärnu Kanpolist on ema toonud. Väga võimalik, et mul ka poole kilone (ei viitsinud vaatama minna ja mälu järgi tundus selline kilose suhkrupaki suurune 😛 )
Mina olen see, kes siia nüüd selle esimese Amway kommentaari jätab 😀 viimase aja jooksul juba päris mitmes, aga millegipärast on see loodust säästvate puhastusvahendite teema hetkel väga aktuaalne. Ma pean lihtsalt mainima, et kui vaadata puhastusvahendite seda poolt, mis käib looduse säästmise kohta, siis AW puhastusvahendid on konsentraadid ning koostisega, mis loodusele jälgi ei jäta (bioquest tehnoloogia). Kõik pakendid on looduses lagunevad ja konsentraadid iseenesest on juba pakendite hulka silmas pidades väga säästlikud. Kui ikka ühest liitrist nõudepesuvahendist saab veega lahjendades 10 liitrit, siis veidi läheb aega, enne kui pudeli välja vahetad.
Mul kogu pere juba 10 aastat tarvitab neid tooteid ja kookosõli baasil toodetud AW üldpuhastusvahend on midagi sellist, milleta kodus enam hakkama ei saa. Nii mugav on haarata see sprei ja laste järelt koristada. Vahendit pindadelt maha pesema ei pea ja siiani on isegi heledast vaibast sellega punast markerit täiesti edukalt eemaldatud.
Pesuvahendite kohta saan kogemuse põhjal öelda seda, et kuna vahendit läheb vähem, siis ei jää sellest ka riietesse niipalju jälgi ja paaril tuttaval, kellel varem oli nahalööbe probleem, seda enam ei ole või see on vähenenud. Pulber pesuvahenditega peaks üleüldiselt olema väga ettevaatlik, kuna paljude tootjate pulbritesse on täitematerjalina (et oleks rohkem volüümi) lisatud paberitööstuse jääke, mis riideid ega ka nahka väga ei säästa.
Tean, et see sai nüüd väga AW-d ülistav siin, kuid olen tõesti tõesti iseenda väga positiivse kogemuse põhjal neist toodetest kohati täiega sillas!!!!
Jaaaa!
ma just lahjendasin omale uued vahendid (üld ja vannituba) ja tundsin end täieliku lotovõitjana, sest ma elasin mõnda aega teadmises, et mul on konsentraadid otsas ja kliendinumber ka aegunud… Sest vaja läks seda viimati mingi aastat viis tagasi.
Nõudeka asemele ostis mees ikkagi Fairy ja kuna ma kaht nõudepesuvahendit ei tahtnud ka kodus hoida, siis jäi ta nii. Niikuinii vähe kasutame.
Mida vähem igasuguseid haisvaid värvilisi vahendeid, seda parem (söögisooda, äädikas ja sidrun on ikka parimad) ning iseenesest oleks hea ka “bakterihirmule” veidi argumentidega otsa vaadata (arvestades, et me ise koosneme suures osas bakteritest). Mida rohkem erinevaid Vanisheid ja muid asju, mis hävitavad baketereid, seda tõenäolisem, et lastel tekib allergia. Huvitav on see, et Nõukaaja pärandi tõttu esines siinsetel lastel 90ndatel tunduvalt vähem allergiaid kui nt Rootsi lastel (vt http://eemb.ut.ee/humb/refH/Bjorksten_1999_1.pdf) ja nüüd oleme jõudsalt järgi jõudnud. Üks osa kindlasti ülemõtlemine hügieeni osas. Ma ei ütle, et peaks mustuses elama, aga mullas roomamine ja tolmurullide pärast mittetõmblemine võib lastele isegi kasuks tulla.
Ma olen täiega mustuses roomamise sõber, kloor käib vetsupotis 🙂
Mulle meeldib koristada. Olen kasutanud nii toidupoes müüdavaid vahendeid kui ka öko vahendeid. Samuti olen ära proovinud sooda-äädika võimed.
Olen roti aastal sündinud ja puhastusvahendite tagavara oli suur. Ruumi on, aga ühel hetkel hakkas asjade rohkus ahistama. Tavapoe keemia ajas (ajab siiani) nina kihelema.
Nüüd on mul igapäevaseks koristuseks kolm vahendit:
1. Kergelt aluseline vahend – eemaldab rasva ja valgulist mustust, sobib kõigile vett taluvatele pindadele. Puhastan sellega enamusi pindasid. Kasutan seda:
http://www.puhastusimport.ee/index.php?main=400&catID=20&prodID=j690301
Liitrine pudel konsentraati maksab alla 4 euro, töölahus tehakse max 1%-line. Jagub ilmselt maailma lõpuni.
2. Kergelt happeline vahend- eemaldab luba, rooste ja muid anorgaanilisi setteid. Seda kasutan wc ja vannitoa koristamisel, ka peegli ja wc.
3.Kolmas vahend on spetsiaalne vahend õlitatud põrandate hooldamiseks.
Koristamisel kasutan valdavalt väheniisket meetodit, st seda, et piserdan vahendit mikrokiudlapile ja pühin pinna. Lapi õigesti volitimisel on selle 16 puhast külge. Mikrokiudlapp on ka palja veega kasutades tõhus, aga puhastusvahend vähendab vee pindpinevust ja muudab mustuse eemaldamise veel tõhusamaks.
Ka põranda pesemisel kasutan väheniisket meetodit, selleks on mul põrandakuivatuskumm ja põrandalapp.
Mikrokiudlappidest olen proovinud palju erinevaid (ka paljukiidetud Norwexit ja Tupperwaret) ja suurt vahet pole märganud. Enamused on McLean-i omad, Coopis soodukate ajal 0.99 euri tk. Klaasi ja peeglite pesuks ning roostevabade pindade poleerimiseks klaasi lapp.
Aknapesuks Frosch akapesuvahend.
Pesu pesen Neutrali, MiniRiski või mõne muu lõhnatu vahendiga. Õrna ja villase pesu jaoks Orti villa-ja siisishampoon, spordiriietele Mayeri spordiriiete pesuvahend. Plekke eemaldan Amway bleatch-iga. Loputusvahendit ei kasuta, sest kuivatav kuivatis ja ei näe vajadust.
Nõude käsipesuks kasutan harja, tahab harjumist, aga tunduvalt hügieenilisem, kui nuustik. Nõudepesuvahend hetkel Tri -Bio suur pumbaga pudel, ostan, mis vähem lõhnavatest parasjagu sooduses on.
Nõudepesumasinas kasutan OPM Gruen Green tablette, vahest isegi poolitan. Loputusvahendina katsetan sidrunihappe lahust, aga pole veel kindel, kas selle juurde jään.
Nõudepesumasin annab ise märku, kui hoolduspesu tahab, kasutan mingit spets vahendit (nime ei mäleta).
Pesumasinal ka puhastamiseks spets programm, mille käivitan koos katlakivi eemaldamise vahendiga korra paari kuu jooksul.
Igasuguseid nüannse on veel, aga olen kehv kirjutaja ja vaevalt keegi seda lugedagi viitsiks.
Sai vist laias laastus kõik :9
Oleksid vabalt võinud pikemalt, mina lugesin suure huviga 😀 Aitäh sisuka kommentaari eest!
Mulle meeldib Froschi lavendliga vetsupuhastusgeel. Ma ei tea, kas seal on kloor sees või see lavendlilõhn asendab selle ära, aga vets lõhnab nagu ujula, pott on säravpuhas ja jätab rohelisema mulje kui domestos vmt. Vetsuseepi küll mu meelest mõtet kasutada pole, puhas pott on puhas pott ja see ei anna miskit juurde peale sünteetilise haisu 🙂
Mhmh, 27 aastat siin planeedil ja ma saan ka viimaks aru, et see on mõttetu ost…
Ma kinnitan, oma tagasihoidlikust kogemusest, et enamus vahendeid on asendatavad paramparamparaaa! – lappidega.
Kusjuures ei pea olema võrkturunduse kraam, klaasilapi saab osta ka toidupoest (soovitan mitte eelistada kõige odavamat, aga siiski) ja siis servast natuke niiskeks ja kõik peeglid-klaasid puhtaks. Ma mingil hetkel avastasin, et just see vahendi kiht on see, mis peeglid laiguliseks teeb, ilma vahendita on klaaside kaapimine palju-palju lihtsam.
Erandiks on siinkohal akende väliskülgede pesu, mis tänavapoolsete akende puhul nõuab ikka äädikat ka.
Köögis sama asi – pole vaja mingit vahendit, väga harva vaid natuke soodat (gaasipliidi servad, kõrbenud potid) või äädikat (hele värvitud sein ja lapsed, kes teevad tomatikastet ja kivistavad pritsmeid pliidi taha seinale), aga on vaja ühte karedamat nuustikut ja ühte pehmemat pinnalappi.
WC-seep on täiesti pointless, mina olen seda lastega kodu puhul isegi ohtlikuks pidanud, selles mõttes, et lapsed on ikka vahel s..ased, potis pole midagi sellist, millega nad enne elus kokku puutunud poleks, va seesama seep. Potti pestakse ju regulaarselt (ka ei vaja lisaainet, piisab tegelt ükskõik millest – rohelisest seebist, üldpuhastusvahendist, soodast, äädikast või ka šampoonist 🙂 )
Aga ilma naljata – kuulun nende õnnelike hulka, kellel on majapidajanna, kes on ühtlasti professionaalne koristaja. Oma kodu korrashoiu andsin temale üle juba pea 4 aastat tagasi, ja temalt olen ka õppinud kõik, mida siin paegu targutan 🙂
Kokkuvõttes on meie majapidamises 1 pdl üldpuhastusvahendit, mille lahja lahus on pritsitavas pudelis. Sellega siis pestakse vannitoas/wcs need pinnad, mis nagu vajaks rohkem kui vett; lastetubade mööbel (vildikad, pliiatsiterituspuru, jumestuskreemi – ja mustsõstraplekid).
Vannitoa tarvis toob mu majapidajanna korra poolaastas koju aurupesuri, seda endale osta ei ole kindlasti mõtet, aga rentida vahel tasub, eriti kui saun ja suured plaaditud seinad.
Põrandapesuks on ta ka meile ostnud mingi sellise asja, mis näeb välja nagu suur aknakaabits, toimib nagu (väga hea ja mugav) põrandahari, ja sellele käib peale mikrofiiberlapp pesemiseks. Kord nädalas on siis märgpesu, kuid alati ja ainult puhta veega.
Nojah, et siis kokkuvõttes – mitu lappi ja üks üldpuhastusvahend.
Ja ausalt, tundub lahja, aga inimeste kodud ei ole tegelikult üldse nii mustad, kui võiks arvata.
Tervitades,
Naabrinaine
Ma korra proovisin Arieli pesugeeli ja pärast tuulutasin riideid ja see lõhn ei läinudki ära enam, pluus lõhnas garderoobis ka kuid pärast pesu selle järgi.
Nüüd kasutan Triumfi pesukapsleid, ei ole üldse vänge lõhnaga, samas mingi lõhn ikka on ja sooduakte ajal saab väga hea tükihinnaga. Triumfi pesupähklid ostsin ka, uudishimu oli suur ja hind polnud kõrge. Plekke need välja ei võta, aga voodipesu pesemiseks kasutan neid küll, kuna see üldjuhul ei olegi plekiline, muus osas puhta pesu tunde annab küll. ja siis lisan natuke eeterlikku õli neile, et mingi lõhn oleks.
Kui lapse riietel mingid jonnakamad plekid on, siis ma kasutan sellist toodet nagu Dr Beckmanni roll-on plekieemaldaja, mugav kasutada ja võtab vähe ruumi ja plekkidest saab jagu.
Nõudepesumasinas kasutan Mayeri tablette, mida ka sooduka ajal ostan hulgi. Nõudepesuvahend on ka Mayerilt.
Ja nüüd meie maja hitt-kodumasin 😀 põrandapesu robot. Meil ka majapidamises koer, kes ikka sisse välja käies liiva jms sodi tuppa tassib, siis kõige paremini teeb põrandad puhtaks pesurobot ja mulle meeldib, et sisuliselt töötab see puhta veega (vahel on vaja lisada tilgake puhastusainet, mis roboti süsteemid puhtana hoiab) ja kuna see töötab harjastega, siis teeb see põranda kindlasti puhtamaks kui lapi/mopiga nühkimine. Meile sobib see hästi, sest meil ei ole vaipu, ainuke miinus on ehk see, et kui tavaline tolmurobot saab igalt poolt ukseliistudest jms kohtadest üle, siis pesukas kipub kinni jääma. Üldiselt olen ma aga sellega niinii rahul.
Oiiiii Liiiisuuu! Mulle on just kooooguaeg räägitud, et põrandarobot on täielik saast ja ei pese üldse puhtaks. Kas sa saaksid, palun, mulle oma mudelist ja kogemusest veel pisut lähemalt rääkida?
Meil on iRobot Scooba 390, sel 2 veepaaki, valad puhta vee sisse, ja pärast pesu valad musta vee musta vee paagist välja, et kogu põrandat ei pesta selle sama sogase veega vaid järk-järgult koguaeg puhtaga ja see liigub siis mustavee paaki. All on rull harjas, mis siis käib ringi ja ilmselt saab põranda pesuga sügamalt hakkama kui niisama lapiga ületõmmates. Tal on veel üks eraldi koht, kuhu läheb tolm/meil enamasti koera karvad, ehk siis ta enne seda, kui ta põranda ära peseb tegelikult tõmbab ta nagu puhtaks ka, aga päris 2in1 masinana teda kasutada ei saa.
Mingi aeg oli meil ka iroboti see lapiga variant Brava vist, see töötas küll hästi vaikselt, sahises ringi ainult 😀 aga töötas nagu lapi põhimõttel, et panid talle niiske lapi alla ja seda ta siis mööda põrandat ringi hõõrus.
Ma olen meie Scoobaga igaljuhul ülirahul. Ostsime ta järelturult ja hind oli ma arvan, et midagi 100€ ringis.
Omg! Mina kaaaa tahan!
Me enda oma leidsime Okidokist näiteks, muidu selline kahtlane koht mu jaoks, aga tasub silma peal hoida.
Ahjaa, kui siin juba perenaisetseda, siis pesupesemisest ka.
Mina ostan ka põhiliselt seda Läti hülgevahendit, heledale ja tumedale ikkagi eraldi (meil on tumedaid riideid palju, ja see universal vahend siiski võtab teksadelt/särkidelt värvi kuidagi maha..) Villale (koolivorm) on mul sama sarja õrna pesu vahend.
Ja noh, meie majapidamise ainus klassikaline killer on seesama pihustatav Vanish, üliplekilisele titesärgile ja ülikonnasärkide kraedele. Jah, ma tean, et sapiseepi kiidetakse, aga ma olen laisk, ja ma tahaksin, et sapiseepi saaks pihustada. Kas saab?
No igal juhul, kui roosa ilgus masinasse läheb, siis vahendit poole vähem, ja lisaloputuse funktsioon ka, ja noh, siiani on ka allergikud ellu jäänud.
Siia vahele üks majapidajanna õpetus ka – pesu, mis ei ole õrn, tasub vahel pesta siiski ka kuumema veega – esiteks enamus vahendeid toimivad kuumema veega väiksemas koguses ja teiseks pidavat see pesumasina puhta ja korras hoidma. Et kui pidevalt 30 kraadiga pesta, läheb masin seest hallitama.
Aga asi, mis minu elu muutis ja mida südamest soovitan – korralik aurufunktsiooniga ja kuivatiga pesumasin. Meil on kaks ülikonnakandjat majas, lisaks koolivormikandja, aurufunktsioon vähendas kempuhi-jooksmist vähemalt kolm korda.
Ja kuivati – oh, jah. Esiteks võib igasugused loputusvahendid ära unustada, pesu on pehme. Teiseks – see on päris suur ehmatus alguses, missugune tolmu/karvahunnik jääb kuivati filtrisse. See kõik tegelikult lendus enne meie toas, eksole. Kolmandaks – see igavene pesuresti-teema, kuidas ma ei salli pesuresti, ma hakkan sügelema kui ma pesuresti oma magamistoas näen, lisaks – ajakulu, kuivati kuivatab, mina lapin pesu otse kappi. Punkt. Ainus miinus ehk see, et kuivati võib kahandada natuke puuvillase pesu mõõtmeid, kui väga hoolikalt kuivatusaega ei jälgi. Aga noh, siis ostan selle teadmisega natuke suuremaid riideid 🙂
Lisaks on korralik pesumasin-kuivati vaikne (ta peseb pesu sosinal, ausõna) ja energiasäästlik. Kallis küll, jah, aga igati mõistlik investeering suure pere majapidamises.
Hihi, nojah, ma nõudepesust veel ei kirjutanud..
Tervitades,
Naabrinaine
Aitäh, Naabrinaine!
Sapiseebist on mingi vedel plekieemaldi ka, ilmselt seda saaks ise lahjendada ja pihustipudelisse villida.
Ma pesen kõik heledad alati 60+ kraadiga, sest kuidagi tundub, et nii on hügieenilisem. Aga kuivatist ma unistan südamest, kõigil neilsamadel põhjustel, mida loetlesid. Sul on hübriid jah? Mul on LG pesumasin ja nillin kuivatiks ka LG’d.
Kirjuta nõudepesust ka!
Jah, masin on mul hübriid, meil on majapidamisruumita korter, kahe eraldi masinaga oleks vannituba kuidagi kitsas..
Samas – ühe masina pluss on see, et saad panna pesu-kuivatuse järjest huugama ja ise näiteks tööle minna, eraldi masinate puhul peab siiski tõstma, eks.
Samas – kui on nö pesupäev, siis jällegi hea eraldi – üks masin kuivatab, teine juba peseb uut täit.
Ma saan aru, et tootjatest oleks kõige parem siiski Miele, mul endal ostes Mielest jõud üle ei käinud, mul on Electrolux. Ja olen aru saanud, et suurim erinevus nendel kahel teiste tootjate eest (lisaks sellele, et hind on klassi võrra kõrgem 🙂 ) on just energiatõhusus ja müratase.
Ma olen praegu just kuivati otsinguid.
Masinad, mida kiidetakse on Bocsh, Electrolux ja AEG (hetkel kuulatud Euronocsi ja Tehnikastuudio spetsialist).
Miele on küll kallis, kuid mitte niipalju parem, kui hind.
Olemas on Smegi viis aastat vana 2in1 masin. Kuivati osa… noh, see enam ei tööta (ilmselt rikuti see töökojas, aga midagi vaielda ka ei ole kahjuks enam, hea et peale ei pidand sellele seiklusele maksma) ja ma sellega rahul ka ei olnud. Hädaabiks käis kah. Ehk siis kasutasin küll seda aegajalt (eriti, kui lapsed öösel voodi märjaks tegid ja tekid ja linad oli vaja kiirelt pestud ja kuivatatud saada), aga lahenduseks, kus kogu pesu sellega pesta ja kuivatada, no ei olnud see. Pesu tohutu kortsus ja käkras. Uuemad pidid paremad olema, aga ma enam testida ei taha.
Sooda, sidrunihape ja äädikas on minu parimad sõbrad ja kõik saab pihtaks.
Sidrunhape (maximas 1,99, 0,5 kilo) võtab ilusti katlakivi igalt poolt ära, seega suran seda mõnuga kõikjale. Väga hea nipp on, et panen 2-3 spl veekeetjasse, lasen terve kannu keema, koheselt on veekeetja puhas ja kui kallutan selle kuuma vee wc potti, läigib kohe ka pott, ilma, et peaksin nühkima (lisaks panen vahel niisama ka wc poti loputuskasti sidruhapet ja pole mingit wc seepi vaja. Kõik vannitoas kraanid jne saab ka puhtaks nii. Pesumasina pesen ka kord kuus 90 kraadi ja paari spl sidruhappega läbi.
Sidruhappega teen ka kõik suuremad nühkimised. Jänese puurist saba. kõik uriiniplekid nii maha ja puur on kui uus. Laste riided saab sellega puhtaks (mustikas plekid pole probleem). Lisaks ka kui ise käime mustikal on alati kaasas ja saab käed kohe puhtaks piisab ühest tl ja veidi veest 🙂
Soodaga saab kõik kõrbenud potid/pannid puhtaks. Vannitoas teen pinnad sellega.
Äädikas on nagu sidrunihape ja tõesti kasutada saab igal pool. Akna/peegli pesuks on väga super asi.
Sapiseep on just väike lastega parim sõber, eriti kui mähkmed veidi läbi lasevad ja riided kakaga koos on.
Igasugused vildikad/pliiatsid saab seinalt maha beebisalvrätikutega. Mulle meeldivad prisma X-tra beebi puhastusrätikud 72 tk ja 0.99 senti pakk. Ei haise on mõnusalt niisked, miktte märjad 🙂 Üldse on prismas Rainbow ja x-tra sarjas palju mõnusaid tooteid. Pesupulber, küpsetuspulber ja osad muud maitseained ka mõnusalt suures topsis neil, mitte väike kott)
see koristamine on ikka õite kuum teema, ma vaatan 😀 kohe hinge peal daamidel. minu koristamise on nüüd ka üle võtnud makstud koristajanna, mis on ikka üle prahi teenus – lased ta hommikul sisse ja koju tulles on kõik puhas.
vannitoakoristuse vahenditest oleme ostnud erinevaid orto tooteid (sanit-m, roheline seep, torupuhastusvahend, ka villašampoon) ja samamoodi, nagu paljudel eelkõnelejatel, on meil erinevaid mikrokiust lappe. põrandat puhastab üle päeva robot, koristajanna kasutab huvitavamatesse kohtadesse pääsemiseks harilikku tolmuimejat, põrandat peseb vileda mopp. coopist tellisime põrandale BioD parketipesuvahendi, näis, kas see peseb kuidagi paremini või püsib põrand kauem puhas vms. wc-poti värskendamiseks on meil loputuskasti uputatavad tabletid (? ma arvan, mina neid ei manusta sinna), mis vee siniseks teevad. ilmselt mõttetu jama, aga minu lapipoisile meeldivad.
aga tegelikult on nii, et kui mul on nt köögis suurem küürimine vaja ette võtta, siis teen pritsipudelisse segu soodast, äädikast ja paarist tilgast sidrunheina eeterlikust õlist ja see võtab kõike.
tegelikult panin ka apelsinikoored äädikasse siin ükspäev ja sellestki peaks puhastusvahend tulema. pole veel proovinud, aga annan teada!
Tihti koristajanna käib? Krt, tahaks ka, aga vist ei raatsi. 😀
sa mõtle selle peale, äkki ikka hakkad raatsima 😀 see on ikka mega mõnus. meil käib kahe nädala takka ja küsib kahekümneviieka. aga minu peamine eesmärk selle teenuse outsource’imisel oli siiski see, et jääks ära pereliikmete kodune saagimine “millal me koristame, hakkame koristama” või veel hullem, passiivagressivne “kodu on must, KES siin küll koristaks” jne. lihtsalt tundsin, et kui graafikud on nii tihedad, siis ei tahaks väärtuslikku koosolemise aega kulutada sitamaja küürimisele.
Tegelt polegi vist asi niivõrd raatsimises kui selles, et ma ei usalda võõrast oma koju? Et nagu… kust ma tean, et see inimene, kes mu koju tuleb, on okei inimene? Kui oleks siuke kindel inimene, siis rahast poleks puhtuse nimel küll kahju. Peaasi, et ise suurpuhastama ei pea. 😀
vot seda on jah raske öelda, kuidas saad kindel olla, et okei inimene. loodad? mina valisin soovituse peale nt.
Hea majapidajanna leidmine on nagu kõrgem teadus ja loto korraga. Meil käis mitmeid koristajaid, tellisime koristusteenust firmast, otsisime kuulutuse kaudu.. no kõik variandid, ja kõik variandid olid kõlbmatud, seni, kuni saabus maailma parim inimene 🙂
Esimene aspekt on see, et ta peab koristama täiuslikult, mina sain aru, et niipea kui mulle tundub, et ma teeks ise paremini, kaotab kogu asi mõtte.
Veel sain aru, et inimene peab käima pidevalt, meil käib 1x nädalas, just seetõttu, et kui jääb pikem vahe, siis ma hakkan ise tegema. Kui ma hakkan ise tegema, siis ei ole jällegi nagu asjal mõtet.
Meie majapidajanna on tunnitasuline, alguses olid suurpuhastused ja kallid käigud, sealt edasi peab tema ise järge, ja nädalakoristus on üsna väikese mahuga. Ta ise teab, mis vajab tegemist – loomulikult ei pea praeahju iga nädal kaapima, ega ka köögikappide pealseid, aga mõte on selles, et ta ise teab ja arvestab. Mina ei anna tööülesandeid, selles mõttes ta ei olegi koristaja, on meie kodu haldaja 🙂
Samuti ei tee me tema töödele mingeid ettevalmistusi, tean paljusid, kes enne koristajat kõik asjad kokku korjavad ja eelkoristuse teevad, mina ei näe siis jällegi pointi – kui ma juba rassin, asi siis see põrand ka üle käia, või nii. Et majapidajanna tegeleb (vajadusel) ka riidehunnikute ja legodega (kuigi ma ikka proovin nii, et nende asjadega tegeleb igaüks ikka ise ja jooksvalt).
Ja mul ei ole (enam) mingit probleemi inimesega oma kodus, oma asjades ja kappides – see jätab mui kuidagi külmaks. Noh, mul ei ole vist mitte midagi nii väärtuslikku või erilist, millelt keegi teine ei võiks tolmu pühkida..
Ja kasutegur – see on hämmastav, kui palju aega jäi tervel perel üle, kui kadus ära nädalavahetuse “koristuspäev”. Meil ei ole sisuliselt kodus enam kohustuslikke töid, kogu vaba aja võime veeta täpselt nii nagu tahame. See on hindamatu, ausõna.
Ma tahan ka niiviisi 🙁 Nii väga tahan niiviisi!!!
Kui meie superkangelasel peaks mõni aeg vabanema, pean sind silmas. Tema kõige suurem miinus ongi see, et teda on üks 🙂 Ja ta on hõivatud juba seitsme ühe sõpruskonna pere juures pluss mõned, kes on järjekorras. Aga mine tea, alati võib midagi muutuda!
Suur aitäh! <3
Fairy on lasteaedades keelatud.. niiet sellejärgi mina kindlasti ei kasuta.
Kus see info, tallinna lasteaedades enamus kasutab seda
Mulle kloori lõhn ei istu, aga rõvedalt rahuldust tunnen, kui saan Ajaxi või muu vahendiga korteri puhtaks. Jah, ega see Ajax kõige parem pole, aga ma kasutan üht vahendit kõigeks ( pliit, kapid, kraanikauss jne).
Põrandapesuks ostan üldpuhastatavat vahendit, tavaliselt maikellukese lõhnaga. Vb mõne jaoks keemia, aga mulle tuleb meelde lapsepõlv ja kevad. Kuna pudel kestab ikka mitu kuud, siis hullu midagi ei ole.
Pesu pesen Mayeri pesugeeliga, mis on ilma lõhnata ja minule sobiva lõhnaga.
Nõudepesumasina kapslid ostad tavaliselt need, mis kõige soodsamad on. Tihti on need Prisma enda toodang, tükki hind naeruväärselt odav, aga oma töö teeb väga hästi ära.
Ja ega mul rohkem ei olegi….aaa sapiseep. Super asi, aitab KÕIKIDE murede korral. 🙂
Kui uus kogumispäeviku uus teema välja kuulutati, siis oli mul isegi natuke kahju, sest tundus et see teema mind väga ei puuduta. Ma ei vali ainult öko asju, vahendid on tihtipeale nii suurtes pudelites, et neid kulub vähe ja nii peab neid harva ostma, seega ka hind väga ei puuduta. Nii suur koristamise fänn pole, et hakkaks spetsiaalselt erinevaid vahendeid testima.
Aga siin ma nüüd siis olen, kõik kommentaarid läbi loetud ja kirjutan üles nõudepesuvahendite- puhastuslappide nimesid, mida ostma minna.
Te olete ikka inspireerivad!
Suuuuur rõõm, Greete! Mul olid samad mured-mõtted, et mida ma siin nüüd siis hakkan nii väga muutma, aga tegelikkuses, näed – mõtteainet kui palju. 🙂
Mis pesu pesemisse puutub siis see Seal Eco pole mingi öko asi kui koostisosi lugeda, seal sees säilitusained methylisothiazolinone ja benzisothiazolinone. Mida peetakse üha enam ohtlikuks, sest tekitavad inimestele allergiat. Tean sest olen ise nende vastu allergiline ja kahjuks kasutatakse neid aineid väga paljudes toodetes. Googeldades leiab rohkem infot nende kahjulikkusest.
Aga klaaspindade puhastamiseks töötab väga hästi äädika vee lahus või siis vileda klaasi lapp (http://www.vileda.com/int/microfibre-window-cloth.html)
millega ise pesu pesed?
Ostan biomarketist pesugeeli hetkel brändi jään võlgu, aga seal valik pole ka väa suur.
Öko ja allergeenne ei olegi sünonüümid. Seda pole keegi väitnudki ju. 🙂
Tõsi, see oli lihtsalt infoks. Kui peres on väiksed lapsed siis peaks eriti hoolega vaatama mida need asjad sisaldavad, aga enda tervist silmas pidades ka paha ei tee 🙂
Tõsi-tõsi. Igasugune väärtuslik inf on 100% teretulnud. Aga muidugi võrdluses Ariel ja Seal Eco pole küsimustki, nii et selles mõttes esimeselt viimasele üle minemine on igaljuhul mõistlik plaan. Ja allergeenide osas vist sõltub ju, mille vastu allergilised ollakse? Kõiksugu lõhnaained (isegi kui 100% looduslikud) on ju näiteks ka ärritajad ja allergeenid. 🙂
Kuulge rahvas, kui teete sooda-äädika lahuse pritspudelisse, siis kui palju panete äädikat-soodat-vett?
Viimati tegin sellise lahuse, et kui vannituba ja wcd pesin hoidsin jumala eest hinge kinni sest äädika hais oli niiiiii hull, et hingata ei saanud
Äädikalahus vähemalt pooleks, ma ütleks. Aga mul kogemus puudub. 🙂
Uuuuh, ma tegingi enam-vähem nii.. kuidas on võimalik selles ruumis viibida üldse koristamise ajal, tõmbab hinge ju kinni täitsa. Mul väike vannituba ja wc ka muidugi
Mul on ca 400ml pritspudel (silma järgi tundub, et päris poolt liitrit ära ei mahuta) ja äädikat panen sinna kolmandiku. Soodat isiklikult lahusesse ei pane kasutan otse pinnale raputades, hõõrudes.
Haisuga on jah lood pisut keerukad, ise keeran pritsimise ajaks pea ära, et ma otse sisse ei hingaks ja siis hakkab juba lõhn hajuma. Ma muidugi panen vent-agregaadi täisvõimsusel tööle ka vannitoa koristamise ajaks (suvel päästan kõik uksed-aknad valla).
Mulle on alati hirmus vastu hakanud see plastikukogus, mida kõiksugu koristus- ja pesuvahendid endaga kaasa toovad. Biomarketis saab oma taarasse pesupesemisgeeli osta (odavamalt ka, kui uues pudelis), Sonett värvilisele pesule on mul kogu pesu jaoks kasutusel ja südametunnistus plastiku osas ka kergem.
Nõus! Ja pesugeeli liitrihind ju ka Biomarketis palju odavam?! Kindlalt ostan uue pesugeeli edaspidi sealt. 🙂
Jep, eriti kliendikaardiga 🙂
Kõik kasutavad nõudekas tablette?
Mina olen sügisest kasutanud hoopis geeli ja loputusvahendit ja soola eraldi.
Ei ole pesu hinda välja arvutanud ja vahendiks on ka see kõige hullem keemia Finish, sest kui on otsas, siis kodupoodi järgi minnes, seal suurt muud ei ole. Aga mujalpool olen ka teiste, sõbralikumate tootjate toodangut näind. Ükspäev toon need koju.
Miks ma sellise valiku olen teinud. Mul oli kogu aeg häda, et nõud ei saand puhtaks ja masinat tuli kord kuus vahendiga pesta jne. Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Rääkisime semudega sel teemal ja nemad rääkisid omast kogemusest. Loobusid tablettidest, ostsid eraldi vahendid ja kasutavad neid. Nõud on puhtad ja ei mingit ekstra masinapuhastust. Mul on ka nüüd nii. Kui ikka vahepeal tundub, et ei piisa, siis filtri ikka pesen nuustiku ja nõudepesuvahendiga ära.
Aga edasi lähen otsin teisi geele.
Muu üldine puhastus on eelpoolmainitud Amway üld-ja vannitoa puhastusvahendiga. Kui muidu ei saa erilist eelist neile anda, suvaline mayeri vms puhastusvahend peseb ka kõik pinnad sama hästi ära, siis pakendikulu on ikka meeliülendavalt väikene ja mul on selle üle väga hea meel. Pesen ma nendega praktiliselt kõike, mis puhastamist vajab. Settekivised segistid, kuivand toit laual, rasvane ja toidujääkidega pliit, nimeta ainult.
Wc poti puhastamiseks ostsin Tri-Bio puhastusvahendi, veealuse katlakiviga (mul seda ikka tekib, sest ma olen liiga laisk) saab ta ka hakkama. Mitte küll nii hästi ja kiiresti, kui need palju reklaamitud tihked sinised poeollused, aga saab hakkama. Ainus häda on selles, et kui selle potti panen ja toimima jätan, siis keegi ei saa vetsu minnes aru, et midagi oleks valesti. 😀 Sinisega oli kohe kisa lahti, et mis see on, kas võib….
Pesupesemise osas on siiani kasutusel kõik, mis sooduses. Aga kavatsen selles osas areneda ja ka Neutralit proovida näiteks. Samas Mayerit ja Froshi ja Amway pulbrit olen proovinud ja nendega ma rahule ei jäänud. Või siis oli see selline vähe vahtu, väheefektiivne loogika stiilis, et vähe lõhna järelikult pole puhas pesu. 😀
Küll aga olen ma viimasel ajal, kui on juhtunud, siis vaadanud doseerimiskoguseid. Persilil on need ulmeliselt suured (kuigi ma panen keskmiselt poole vähem), samas kui Neutrali kogused ongi juba etteantult poole väiksemad. See fakt räägib juba iseenda eest, vist.
Meil käis hiljuti tehnik pesumasinat vaatamas kodus ja ütles, et inimesed kasutavad nõudepesumasinates (ja pesumasinates) liiga palju pesuvahendeid. Tänapäeva nõudepesumasin pidi olema nii säästlik ja kasutama umbes 2l vett kogu pesutsükli peale. Ütles, et pesukapslid jms on selgelt liiga suured. Soovitas kasutada pulbrit ja seda ka 1tl ühe pesumasinatäie kohta, vastasel juhul sööme kõik ülejäägid endale sisse 🙂
Väga kasulik teema, aitäh Sulle Mirjam, et enda kogemusi jagad ja ka teisi kaasa rääkima utsitad!
Tahan ka selles valdkonnas (keskkonna-)säästlikumaks hakata ning tekkis küsimus, et kust te, inimesed, leiate kvaliteetseid eeterlikke õlisid hea hinnaga? Läheb neid küll vähe, kuid kui tahaks 3-4 erinevat lõhna koju, siis kokku tuleb nende purgikeste eest juba täitsa kopsakas hind.
Tänud info eest!:)
Meil on kodus valged naturaalsest puidust põrandad. Nii õlivaha kui ka seebipõrandad. Neid puhtaks saada on ikka tõeline kunst, mille alla olen omal ajal pannud sadu eurosid! Ei liialda, sest ainuüksi üks pudel spetsiaalset valge põranda seepi maksis 36 eur! Ja see ei teinud põrandaid puhtaks! Suures lootusetuses võtsin kõige odavama pudeli ACE kloori ja lahjendasin seda veega ning volaaa – põrandad nagu uued! Seega jah, olen ka mina kloorimaniakk. 🙂
Ma kusjuures pesumasinaid pesen hoopis sööda ja äädikaga. Kunagi üks pesumasinate remontija soovitas. Seega ka nende puhul pole seda keemiat vaja.
Wc-potti mingeid lisajublakaid ei pane, pesen seda niigi suht pea iga päev mingi suvalise keemiaga. Peaks selle ka tegelt ära vahetama. Vahepeal tahtsin sinna paaki neid siniseid tablette panna, aga ei saanud paaki lahti ja nüüd nad siis seisavadki õnneks aknalaual 😀
Nõusi pesen Mayeri vahendiga, vahepeal ka Froshi rohelisega. Aga köögis muud keemiat ei kasutagi, kogemata võtsin 2 mikrofiiberlapikest kasutusele viimane kord kui need tavalised poe omad otsa said ja enam tagasi nende juurde ei pöördu ka! Need läksid nii kiiresti jubedaks ja sai ära visata. Mikrofiiberlapikesd viskan pesumasinasse ja on jälle nagu uued
Pesu pesen ka Mayeri sensitive geeliga, aga see jätab valge pesu hallikaks. Peab sinu soovitusi proovima.
Me just ka tänu lugejate õpetustele võtsime fiibrid ja H, kes oli hästi skeptiline, on ka sillas. Puhastavad rantideta jne. Veab mul, et siin nii palju tarku koos on, ma ei jõuaks üldse muidu õigete järeldusteni. 😀