Väikevend on vahepeal juba terve kuu elada jõudnud ja mina olen blogiree pealt täiesti maas. Elu vastsündinuga on võrratu puhkus – et Kukupesa end ise majandab ja ma tööasjadele (peaaegu üldse) mõtlema ei pea, harjun nüüd uue elukorraldusega ja naudin seda täiel rinnal. Alguses oli päris raske kohustuste pärast muretsemata lihtsalt diivanil beebilõhna nuusutada, aga nüüd olen selles juba päris tugev. Kui ma parasjagu ei imeta, beebi voldivahesid ei musita, Virsikuga ei mängi, süüa tee, Väikevennaga ujumas ei käi, pesu pese või külalisi ei võõrusta, unistan ma lihtsalt jõuludest, sorteerin sahtleid, riietan Barbiesid või mängin, beebi kaisus, telefonis sõnamängu. No ei käi see arvuti klapp neil päevil lahti. Aga ma panen nüüd järgemööda siia Väikevenna elu esimesed pildid üles ja kirjutan mõned read ka juurde. Kuni see kõik veel värske ja uus on. 🙂
Ma küll tookord ei jõudnud sellest blogimiseni, kuid Loote Ultraheliskriiningu Keskuses 3D/4D ultraheliuuringul käies teatas dr. Šois, et meie pojakesel on neeruvaagna hüdronefroos, st. tema vasak neerukarikas oli laienenud ja tohter teatas, et lapse sünni järel (tema sõnul vist kolmandal elukuul) tuleb teha neerude ultraheli, et kindlaks teha, kas ja missugust ravi laps vajab. Kui me sünnitusmajas esimesel sünnijärgsel hilisõhtul pediaatriga kohtudes talle seda mainisime (sest minu ämmaemand ei olnud seda millegipärast üles tähendanud ja see tuli arstile üllatusena), ütles (muide fantastiliselt tore ja armas) lastearst, et Pelgulinnas tehakse selle diagnoosiga lastele kindla peale ultraheli sealsamas kohapeal, juba kolmandal elupäeval. Pidin seda küll iga järgneva vahetuse arstidele ja ämmaemandatele uuesti mainima ja viimast, kes ultraheli läbi viima pidi, selle vajalikkuses isegi justkui veenma – esimene arst oli olnud nii kohkunud ja veendunud, et asja tuleb viivitamatult lähemalt uurida, viimane aga segaduses, miks ultraheli kohe vaja peaks olema.
Oli, kuidas oli, kolmandal päeval oldi valmis meid koju kirjutama. Väikevend oli küll sünnikaalust kaotanud pisut enam kui lubatud protsendi, kuid et me kahte eksemplari juba üsna pikalt elus hoida suutnud oleme ja küsimuse peale “kas küsimusi on?” oiviklikult pead raputasime, tundus ämmaemandale vist, et saame oma lapsega hakkama. Nii jäi meil üle ainult lastearst ära oodata, et saaksime temaga koos mõni korrus allpool neonatoloogia osakonnas pojakese neerud üle vaadata. Arst andis mulle kätte kummikinda ning pani süstlasse valmis glükoosi juhuks kui Väikevend peaks uuringu ajal sahmerdama hakkama ja arsti elu keeruliseks tegema. Glükoosi meil vaja ei läinud – minu väikese sõrme imemisest piisas väikesele Ärrale täielikult, et neerude ja põie põhjaliku läbivaatuse käigus rahulikult paigal püsida. Neerud, nagu ta isegi, olid muidugi ideaalsed ja muretsemiseks põhjust ei olnud. Mis oli suur kergendus ja ühtlasi ka märk sellest, et käes oli kojuminekuaeg.
Tähelepanek neonatoloogia osakonnast – vist kõige ilusam asi, mida ma kunagi näinud olen. Dressipükstes ja plätudes, nähtavasti kurnatud ja pisut magamata isa, sammus protseduurituppa ja küsis õelt peotäie süstlaid nagu see oleks kõige loomulikum asi maailmas. Nagu ta oleks seda alati sedasi teinud. See hetk, kus miski nii habras, raske ja hirmutav nagu seda on enneaegsus on ühe lapsevanema, ühe isa jaoks nii iseenesestmõistetav. Sest see on tema ülesanne, tema töö – hoida ja kaitsta talle kõige armsamat – ja see justnimelt ongi iseenesestmõistetav. Lapsevanema armastus, ükskõik kui hirmutav ja steriilne ei ole seda ümbritsev keskkond. Saate aru, mida ma mõtlen? Selles hetkes oli mingi tohutu-tohutu vägi. Ja see oli nii imetlusväärne ja äge!
Käisin kiirelt pesus, pakkisime asjad kokku, panime (no okei, kuulge, selle au ma võtan küll endale – MINA panin!) tital kõhu täis ja tegime viimased pildid, et seda erakordset sünnitusmajast lahkumise tunnet piltidelegi jäädvustada. Kõik ununeb ju nii ruttu! Armas on see hoone mulle, midagi pole teha. Lahkun sealt alati suure kurbusega, sest midagi jääks sinna justkui maha…
Beebi ja kõik ilusad kimbud saab õnneks koju kaasa pakkida. 😛 Tädi M katsikukimbud on legendaarsed – Virsikuga saime sarnased “nabanöörikimbud”, aga roosad. Kimpude küljes on alati paar papusid ja seekord oli beebi kimbu keskel näiteks väike sümboolne käbi. Oh, see on mu lemmikosa, kui esimesed külalised oma ootusärevad, aga pisut arglikud ninad perepalati ukse vahelt sisse pistavad. Nii väga ootavad nad oma uue väikese sõbraga kohtumist, niii väga ihkavad nad teda näha… aga natuke nagu ei taha segada ka. Ja siis nad tulevad kikivarvul, ei oska endaga midagi peale hakata, otsivad kohta, kuhu asetada lilled ja üleriided ja kus pesta käsi. Vabandavad natuke. Sabistavad. Ja siis see esmakohtumise hetk… ja kui keegi jagab sinu õnne nõnda, et poetab õnnepisaraid – see on üks seesugune armastus, millesarnast teist on raske ette kujutada. It takes a village ja nii… 🙂 Meie lastel on oma “külaga” täiega vedanud!
Katsikukink hoidjapreililt <3 Minu kolm hatifnatti!
Panime oma pehme ja nohiseva väikese siilikese tema roosasse turvahälli (vana hea handmedown), istusime autosse ja tegime enne koju sõitmist mänguasjapoepeatuse. Viisakas noormees ei tule esimest korda koju tühjade kätega, eksole! Nii viis väikevend oma õdedele toreda Legokomplekti, paar poni, kaks puslekomplekti ja üllatusmunad. Seda kõike hiiiiiiiiiiigelsuures kinkekotis, kuhu Kroonprintsesski sisse ronima mahtus. Õdede elevus Väikevenna kojutuleku üle oli muidugi tohutu ja nii hea oli tulla, lilled kapiservale laduda, H emme ostetud pirukaid ja salatit nosida ja nautida. Ma ei ole ju tegelikult jõudnud veel sellegi mõttega harjuda, et meil nii hea ja ilus kodu on. Kummatigi siis veel sellega, et seesugune võrratu väike beebipoiss majja sai! Istusin ja püüdsin kõiki neid uus-beebi-uues-kodus-tundeid hoomata ja olin lihtsalt nii ebareaalselt õnnelik ja rahulolev. Kaugel sellest, mida tundsin pärast Virsiku sündi, kui olin segaduses, mures ja pisut õnnetugi. Kummaline oli olla ainult õnnelik. Kummaline… ja nii-nii hea.
See viimane pilt…!!!!! <3
Sain selle aasta alguses minagi emaks (esmakordselt), oli ikka õnnis tunne küll! Ja vōimas! Ja ootusärev! Ja ikkagi võimas! Lapse sünd on mulle alati – nii psühholoogiliselt kui füüsiliselt – tundunud uskumatu. Arvasin, et ise seda imet algusest lõpuni läbi tehes, tundub see kuidagi reaalsem.. Ei, ikka TÄIESTI uskumatu ja võimas kogemus, sõnuseletamatu. Ei ole ma eriline sõnaseadja kuid sinu tekste ja emotsioone nii voogavalt kirjutatuna lugeda on alati vaid puhas rõõm! Kõlan nats nagu groupie aga no nii ilmatuma vahva on lugeda, kuidas täiesti võõrastel aga ütlemata toredatel inimestel läheb hästi ja kõik on justkui nii.. paigas. Ja mõnus. Ja hea. Ootan su tekste alati suure huviga ja loodan ka beebi teemadel Sinu mõtteid lugeda. Sinu toidu (just eriti laste toitmise) jutud on nii inspireerivad! Ja kuigi ma ilmselt kunagi nii foodie’ks ei saa, naudin ma mõtet, et kuskil on vähemalt üks pereema, kes oma lastele nii läbimōeldult toidukultuuri õpetab. Aitäh, et oma maailma meiega jagad!
Niiiiii mônus värske beebi! Ja need sinu kirjeldatud emotsioonid.. Igatsus tuleb peale 🙊 Saan aru küll, miks sul neid kolm on!