Meie Käopesa

pere- ja elustiiliblogi

  • KES ME OLEME?
  • KONTAKT
  • KÜSIMUSED & VASTUSED

Väikevenna sünd

September 12, 2017~ väikevend: sünd

Heitsin teisipäeva ööl vastu kolmapäeva kella poole kahe paiku voodisse ja tundsin, et minu kindel plaan jumala eest mitte keset ööd magamata peaga sünnitama hakata läheb vett vedama. Surusin silmad kinni, tõmbasin teki kõrvuni ja otsustasin lapseliku jonniga, et on, mis on – mina sünnitama ei hakka. Keelasin endale elevust ja ärevust, lugesin mõttes järjest numbreid ja alustasin algusest, kui mõte sünnitusradadele uitama läks. Vahepeal tundus, et ainuüksi otsustuskindlusega ma oma keha ära ei peta ja tõmbasin endale tuhude vahesid mõõtva rakenduse, mis registreeris esialgu teatava regulaarsuse… kuni ma üks hetk ärkasin ja nägin, et viimane tuhu oli äpi meelest juba poolteist tundi kestnud. Taipasin, et olin suutnud kõigele vaatamata siiski magama jääda ja suikusin kergendatult unne: täna öösel sünnitama ei hakka.

Kella kaheksa ajal ärgates sain aru, et emakas plaanib öösel pooleli jäänut hommikul jätkata ja kui ühe valusama kokkutõmbe ajal näo krimpsu tõmbasin, päris ka H aru, mis toimub. Otsesõnu ma talle sünnitama minemist lubada ei tahtnud, sest teadsin varasematest kordadest kui suurde sabinasse ta läheb. Olin veendunud, et aega veel igaljuhul on, aga vihjasin, et tõenäosus natukene sünnitama hakata siiski püsib. Kella üheteistkümne paiku olid tuhude vahed juba piisavalt regulaarsed, et edasist plaani pidama hakata. Kirjutasin H emale messengeris:

“Kiiret ei ole veel kuskile, ma ei plaani veel haiglasse minna ega midagi, aga vahed on suht regulaarsed (10 min) ja kui tegevus päris ära ei kao (mida ma nii hilises staadiumis pigem ei usu), siis lmselt on ta õhtuks kohal. Aga ära enne kellelegi midagi räägi, eksju! Olukorra raport on selline, et valus veel ei ole (ainult iga 10 min tagant on ebamugav), söön mangot ja koristan ja niisama keerutan pöidlaid. :)”

Kõigest pool tundi hiljem olid vahed kahanenud kolmeminutisteks ja olemine muutus üsna valusaks. Ämma küsimuse peale, kas plaanin haiglasse minema hakata vastasin, et ei taha liiga vara ette kujutama hakata, et lõpp lähedal on ja plaanin (nagu eelmiste sünnitustegagi) nii kaua kodus olla, kuni mul kodus hea on. Lapsed olid mänguväljakul ja kui nad kella kaheteist ajal koju jõudsid, rääkisin neile ka, mis juhtumas on. Elevil Kroonprintsess jooksis uudist kuuldes mööda maja edasi-tagasi ja pasundas kogu hingest: “VÄIKEVEND TULEB VÄLJA!” Samal ajal teatasin ka H’le, et sünnitame hiljemalt õhtuks Väikevenna, keelasin tal pabistama ja sahmima hakata ja ütlesin, et ta võib vaikselt kodu poole sättima hakata, aga ka täiesti rahulikult tööl poolelioleva ära lõpetada. Mitte rohkem kui kakskümmend minutit hiljem oli naabertänavast kuulda meie maja suunas kihutavat Subarut. Nii palju siis mitte sahmerdama hakkamisest…

Kui kolme- kuni viieminutiliste vahedega tuhud keskendunud “uutamist” nõudma hakkasid, otsustasin vee alla valutama minna. Tuhude vahel pesin pea, tegin juuksemaski, koorisin keha ja raseerisin, et mitte järgmise valu ootel niisama passida. Sedasi läks aeg kiiremini ja pealegi sain end Väikevennaga kohtumiseks põhjalikult puhtaks küürida – ikkagi pidulik sündmus! Kui enne sünnitust olin tõsiselt muretsenud, mismoodi esimest korda elus vannita sünnitades hakkama saan, oli meie dušš selleks otstarbeks hoopis parem. Erinevalt vannist, kus istuvas asendis valutama peab ja milles vesi ikkagi üsna kiirelt ära jahtub, sain nüüd tuhu saabudes sooja vee all seista ja selle valu vaigistavat toimet nautida, vabalt liikuda ja gravitatsioonil emakakaela avanemisele kaasa aidata lasta. Tuhude vahel tõmbasin hommikumantli selga ja käisin end muude toimetustega tegevuses hoidmas ja köögis hoidjapreili ja H’ga juttu rääkimas. Nemad (ja minu äpp, mis mind pidevalt haiglasse sõitma hirmutas) leidsid juba kella ühe ajal, et ehk oleks targem juba haigla poole teele asuda, aga mina ei tahtnud. Duši all oli valusaid tuhusid nii-nii mõnus, vaba ja lõõgastav üle hingata ja raske oli end veenda riietuma ning jäädavalt kuivale maale ümber kolima. Vesi oli nii-nii hea.

Kella poole kolme paiku lõin pisut põnnama ja otsustasin lõpuks riidesse panna ning haiglasse sõita. H sättis Väikevenna turvahälli autosse, pani minu palvel viimased asjad kotti ja asusimegi teele. Waze hindas orienteeruvaks sõiduajaks kakskümmend neli minutit ja selle aja jooksul jõudsin ma ära valutada viis tuhu. Istusin, jalad võimalikult laiali ja koondasin kogu oma keharaskuse tuhu ajal vaagnapõhja – nii oli lihtsam sõidu ajal istuvas asendis valu üle hingata ja samas emakakaela avanemisele kaasa aidata.

Mõni minut pärast kolme autost püsti tõustes ja kallakut mööda sünnitusmaja poole üles kõndides jõudsin püstijalu, käed põlvedel, ära valutada kaks tuhu – valud olid väga äkitselt hoopis intensiivsemaks ja vahed märgatavalt lühemaks muutunud. “Tere! Oleks vaja üks beebi ilmale tuua,” teatasin sisenedes, ja ootuspäraselt lõbus ja rõõmsameelne vastuvõtutädi muheles, et seda väikest asja ikka saab. Meid juhatati vastuvõtutoa ämmaemanda juurde, kus lisaks talle ka noor meessoost praktikant oli. Ämmaemand alustas küsimust, kas mul noormehe sealviibimise ja ülevaatusel kaasa löömise vastu midagi on, aga mul ei oleks temast sel hetkel kuidagimoodi rohkem ükskõik saanud olla. Lühikese kabinetis viibimise ajal valutasin ära neli valu ja uhhuutamise ajal kuulsin, kuidas ämmaemand praktikandile heakskiitvalt “kolmas sünnitus” pomises. Sain tubli karumörina eest kiita, mõlemad katsusid avatuseks viis sentimeetrit ja toreda ämmaemanda tunnustavate sõnade saatel (mis sünnitajale igatahes ära kuluvad) saadeti mind sünnitustuppa. Et ma viietunnise valutamise järel alles poolel teel olin, teadsin ma isegi – tunne oli kohe selline. Niisiis ei valmistanud see uudis mulle ei rõõmu ega pettumust. Nentisin vaid, et beebiga kohtumist oodata on veidi vara ja pool teed on veel minna. Ja kui ma vastuvõtutoast sünnitusosakonda kõndides (kes pole käinud – see ei ole pikk maa…) veel kaks tuhu läbi tegin ning taipasin, missuguse intensiivsusega asi see asi sealt edasi kavatseb minna, hakkas korraks hirm. Need tuhud olid intensiivsed viisil, millist ma oma kolme sünnituse jooksul seni kordagi kogenud polnud, valude vahe oli olematu, surve alaseljale juba kummaliselt tugev ja hetkeks tekkis pähe mõte: kuidas ma jaksan, kui see veel viis tundi (ja sentimeetrit) kestab?

Olin lootnud, et saan sünnitusmajas duši all edasi valutada, kuid sellele unistusele tõmmati üsna kiirelt vesi peale (haa). Samuti ei olnud (erinevalt eelmistest kordadest) sünnitustoas WC’d ja seegi valmistas mulle hetkeks pettumuse. Meenutasin nüüd koridori pealt pissihädaga tualetti otsides, kuidas Virsikut sünnitades pool aega potil istusin ja mõtlesin, mismoodi ma nüüd seekord sünnitustoa ja koridoris asuva tualeti vahet jooksma hakkan. Parasjagu WC poole liikudes tuli tuhu peale, jõudsin viimasel hetkel tualetti ja sain kraanikausile nõjatudes valu “ära teha”. Kui on üks asi, mis sünnitusvalu väljakannatamatuks muudab, on see juba saabunud tuhu ajal veel asendi otsimine ja kui ma kodus olin sada protsenti olukorra peremees olnud, hakkas mulle nüüd tunduma, et kõik on kuidagi kaoses. Sünnitustoas sain enda külge andurid ja ämmaemand kamandas mind pikali. Nüüd lisandusid mu sisemisele kaosele veel flashbackid Virsiku sünnitusest, kui pidin tund aega KTG küljes olema ja valusaid valusid endale sobimatus asendis valutama, sest kui ma asendit vahetasin, ei näidanud KTG enam lapse südametööd. Kõik tundus allamäge minevat. Pandagu nüüd tähele, et kõik äsjakirjeldatu leidis aset ja võttis kuju minu peas ja seda mitte rohkem kui kümne minuti jooksul. Tegelikkuses säilitasin ma vaatamata minu sisse pesa teinud segadustundele ikkagi tuhude ajal enesekontrolli ja suutsin need päriselt alla andmata korralikult üle hingata.

Nagu tavaliselt ikka, plaanis ämmaemand ka seekord minu KTG külge valutama jätta ja hiljem naasta. Enne kui ta lahkuda jõudis, mainisin talle igaks juhuks moka otsast, et survetunne alaseljas on juba päris märkimisväärne, mispeale ämmaemand suured silmad tegi ja tuhu ajal emakakaela üle kontrollida otsustas. Igasugune emakakaela näppimine valu ajal on muidugi täielik põrgupiin – eriti kui kõige mugavam asend tuhu üle hingamiseks on püstijalu ettepoole kummardudes, vaagnapõhja põranda poole “surudes” ja jalalt jalale õõtsudes. Seal see ämmaemand nüüd igatahes oli, kättpidi mu emakas, justkui püüdes mulle enne tuhu möödumist võimalikult palju haiget teha. Surkimise käigus puhkesid looteveed ja ühes nendega ka teatav segadus. Ma ei olnud päris kindel, aga mulle tundus justkui ämmaemand oleks öelnud, et mul on aeg hakata sünnitama.

Möh? Mul oli viisteist minutit tagasi viis sentimeetrit avatust!

“Jera kaaarda, Miirjam” kussutas venelannast ämmaemand emalikult kui minu üllatusest pärani silmi nägi. Püüdsin talle selgitada, et ma tõepoolest ei karda vähimalgi määral, vaid lihtsalt ei saa täpselt aru, mis minuga parajasti toimub, aga tema muudkui korrutas, et pean teda kuulama ja püüdma mitte karta. Pekki küll, noh! Lõpuks käratasin , et ma tõepoolest ei mängi esimest korda ega karda sünnitamist, vaid püüan mõista, mida ma lähiminutitel tegema pean hakkama. Tema jutust ei olnud võimalik välja lugeda, kas tema “kohe hakkame sünnitama” oli lihtsalt emaliku optimisti püüe mind mulle valelootusi pähe pannes innustada või tähendas see sõna otseses mõttes seda, et kümme sentimeetrit avatust on tõesti vaid minutite jooksul saavutatud. Pisut nagu idioodile kinnitas ämmaemand mulle lõpuks, et tita pea paistab ja täisavatus on käes. Ega ma seda hästi uskuda ei söandanud – viimane asi, mida üks sünnituse ajal kogeda tahab, on pettumus – aga üsna motiveeriv oli selline asjade käik küll. Kas on tõesti võimalik, et veedangi sünnitustoas pool tundi ja kohtun iga hetk oma beebiga? Päriselt?

Kuna sünnitus oli seni uskumatult edukalt kulgenud ja valud täielikult minu kontrollile allunud, olin ma nüüd vaatamata kohutavalt intensiivsetele tuhudele (kohutavalt halvas asendis) nagu seitsmendas taevas. Selline sünnitus tulebki või? Olgu peale, hakkame aga pihta, mina olen valmis! Nüüd õpetas ämmaemand, et pean tuhu saabudes oma parema jala üles tõstma ja vasakut kõhu suunas kõverdama – täpselt niisamuti nagu mind sealsamas Pelgulinnas ka Virsikut sünnitama õpetati. Hoiatasin ämmaemandat, et pole kahe eelneva sünnituse puhul presse tundnud ning et vajan ilmselt temapoolset juhendamist. Nagu alguseski, oli meil raske teineteisest aru saada ja esimese tuhu ajal pressides oli täiesti võimatu aduda, millal tal on vaja, et ma lühidalt “puhh-puhh-puhh” teen ja millal pikalt puhudes pressima pean. Ehkki olin juhendamisele igati avatud, ei suutnud ta end mulle pressimise ajal arusaadavaks teha ja pragas nüüd, et pean teda kuulama. Ma ju kuulan, pagan võtaks!

Kui presse ei ole, on selles sünnituse faasis järgmise tuhu saabumist väga raske ära tunda. Kui muul ajal valutades võtab tuhu keha üle natuke nagu lahti rulluv hiigellaine, mis aegamisi intensiivsust kogub kuni haripunktini jõuab ja vaibub, on valu ja survetunne pressimise faasis nii intensiivsed, et raske on aduda, millal uus tuhu tuleb ja keskendumine muutub võimatuks. Mäletasin veel Virsiku sünnitamisest hästi, mis juhtub, kui pea lõikub kahe pressi vahel, ja plaanisin endast anda kõik ja pisut enam veel, et nüüd teise tuhu jooksul pea sünnitatud saaksin.

Ei saanud. Õhk sai enne otsa kui tuhu ja kui uuesti kopsud täis kogusin, teatas ämmaemand, et pean pressimise lõpetama. Otseloomulikult oli pea taas pooleldi lõikunud ja see, mida ma Virsikut sünnitades kogesin, oli seekordse kõrval lapsemäng. Kogu mu alakeha vappus ja palusin abi, et oma jalgu paigal hoida – ise ma selle valu sees selleks enam suuteline ei olnud. Ehkki see igavikuna näis, saabus kolmas ja viimane tuhu lõpuks, ma pressisin nagu homset poleks (ja eks ma olin veendunud ka, et polegi, kui ma nüüd endast absoluutset maksimumi ei anna), sündis pea ja veel ühe viimase jõuriisme toel ka keha. Tagantjärgi tean, et oleksin pidanud nõudma sünnitamist asendis, milles Kroonprintsessi ilmale tõin – põlvili sünnituslaual, pressides käsi tugiisiku kaela ümber sõlmides ja talle nõjatudes. Kroonprintsessi sünnitusest mäletan, et pressimine oli kogu protsessi kõige lihtsam etapp, kuid selili sünnituslaual (eriti nüüd, esimesest pea kilo raskemat last sünnitades) tuhu möödudes uut oodates… see ei ole lihtsalt loomulik ja õige asend. Kui mul oleks olnud oidu ise asend valida, st. juhul kui ma oleksin üleüldse aru saanud, et hakkan tõepoolest juba sünnitama, oleks see sünnitus olnud imetabaselt ilus ja kerge. Tegelikult oli see seda kokkuvõttes ka nüüd – hinges on lihtsalt tunne, et oleks saanud ja tahtnud paremini. Samas ei tekkinud mul ei rebendeid ega marrastusi, nii et kuigi valu oli intensiivne, sündis pojake siia ilma siiski vaikselt, kiirelt ja võrratult ilusti. Vaatasin pressimist postituse kirjutamise ajal videolt (lasin H’l kaamera filmima asetada, sest nui neljaks tahtsin ma seekord ise kõrvalt näha, missugune sünnitus välja näeb ja hiljem sellest mingisugustki mälupilti omada) ja ehkki ma ise hirmuga kujutlesin, kuidas olin pressimise ajal valjuhäälne ja hädine, olen hoopis üllatavalt vaikne ja keskendunud…

“Vaadake,” juhtis ämmaemand meie tähelepanu Väikevenna nabanöörile, milles ilutses hirmuäratavalt priske ja pingul sõlm. Tõeline sõlm. Tõelisi sõlmi esineb 1% sünnitustest ja enamasti ei lõppe need sünnitused nii nagu meie poja oma. “Tal vjeedas,” ütles ämmaemand. “Ja teil ka vjeedas.”

Minu õnnesärgis sündinud poeg. Nii suur tänutunne valdas mind kui ta enda rinnale sain! Tänutunne tema ees, sest mul oli tunne, et suurema töö tegija oli selle sünnituse juures tema – nii ilusasti kulges see kõik ja ma kujutlesin, mismoodi tema ise endale teed rajas ja mul ta nõnda ilusti ilmale tuua lasi. “Sa oled nii-nii tubli, pojake,” korrutasin talle lakkamatult. Lõpuks ometi oli ta meie juures. Ja see momentaalne äratundmise ja mõõtmatu armastuse tunne, mida ma juba Virsikut sünnitades kogenud olin ja mis seekord veel iseenesestmõistetavama ja elust endast suuremana näis… see on lihtsalt kir-jel-da-ma-tu.

Niisiis sündis kolmapäeval, 6. septembril kell 15:58 meie tilluke 3350g ja 50 cm pusletükk, kelle puudumist ma varem märganudki polnud, aga kelleta elu juba hetk pärast tema sündi kujuteldamatuna näinud oleks.

Minu pojake. Meie Väikevend.


Järgmises postituses püüan sõnadesse panna, mis edasi sai. Kuidas me loodetud perepalati asemel isegi mitte sünnitusjärgse osakonna ühispalatisse, vaid sünnituseelse osakonna ratastel plastmassvooditega varupalatisse Väikevennaga kahekesi taastuma saime, kus nii öö kui pea terve järgmise päeva kahekesi veetsime ja kus ma teise päeva pärastlõunal ämmaemandate infosulgu sattusin ja end kurvastusest, üksildusest ja väsimusest hingetuks nutsin…

Share this:

  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Facebook (Opens in new window)

Related

16 Comments

Alanud toidunädala poenimekiri »
« Kuidas me perepalatit ei saanud e. emotsionaalne krahh

About miiu

Comments

  1. Eileen says

    September 12, 2017 at 9:09 pm

    Kui veider oli seda postitust praegu lugeda. Sünnitasin selle aasta veebruaris poja ja tema sünnilugu on no nii-nii sarnane väikevenna omale ning ka temal oli sõlm nabanööris. Sealse sagina sees ei jõudnud see mulle kohe kohalegi, aga küll me oleme alles õnnega koos, et kõik läks hästi. 🙂

    Reply
    • miiu says

      September 12, 2017 at 9:11 pm

      Mina ka ei saanud siis aru, et see midagi nii hirmsat on. Kuni selle kohta siis järgmisel päeval Internetist lugesin ja tõsiselt kohkusin. Mõtle kui…

      Reply
  2. M says

    September 12, 2017 at 9:14 pm

    Imeilus! Palju õnne ja sära koos kasvamisel 😊🌸

    Reply
    • miiu says

      September 12, 2017 at 9:14 pm

      Suur aitäh! <3

      Reply
  3. Triin says

    September 12, 2017 at 9:49 pm

    Suurimad õnnesoovid poja sünni puhul tervele perele! Nii ilusalt kirja pandud ilus lugu! Võttis silmad märjaks. Ilusat kasvamist!

    Mäletan ka ise, kuidas pidin ootama uut tuhu, et laps ära sünniks. See oli veider tunne. Mul oli epiduraali väike doos, nii et valus see ootus ei olnud, aga siiski ebamugav – mind aitas sel hetkel kätega üle oma näo silitamine (nagu see mesilasema harjutus Loomulik
    ehk aktiivsünnituse raamatust).

    Reply
  4. K. says

    September 12, 2017 at 9:57 pm

    Su postitused on alati nagu hea raamat, mida ei saa käest ära panna! Väikevennal on nii tore sünnilugu, mis lõppes õnneks väga positiivselt. Ja kuidas ei oleks saanudki, kui teda ootavad kodus kaks eriti vahvat vanderselli, kellega ägedaid vempe edaspidi koos teha saab :)?!
    Toredat koos kasvamist ja ma ei oskaks ette kujutada vahvamat peret kuhu väikevend oleks saanud sündida ja seda täiesti tõsiselt.

    Reply
  5. Ene says

    September 12, 2017 at 10:06 pm

    Oma teise lapse sünnitasin 2h50min. Valud algasid öösel kell 2:40. Algasid kohe väga tugevalt ja olid 5min vahedega. Võtsid kohe alguses uutama. Hirm ei tekkinud aga valude vahel jõudsime mehega arutada, et ei tea kui hulluks veel siis minna saab. Käisin dužži all ja alud läksid iga korraga järjest hullemaks, kuigi olin lootnud, et kaovad ja öösel ikka sünnitama ei hakka. Kui duzzi alt ära sain olid valud sellised, et olin juba kõveras/kägaras hoitsin seinast kinni ning uutasin. Äratasin mehe, sain korra õlale patsutada kui juba küsis kas lähme sünnitama. Mees ärkas viis kotid ja turvahälli autosse. Parki auto maja kõrvale, et ämm kes tuli vanemat last valvama saaks ikka parkimis koha. Ise oleksin tahtnud veel kodus olla aga mees ei pidanud vastu ja kutsus omal ema kohale. Õnneks elab ämm ligidal, 5min auto sõitu. Sel ajal ajasin omale fliisi selga( mai kuu oli), tegin lapsele musi ( oli eelnevalt talle rääkinud, et kui hommikul ärkad ja vanaema on sinu juures ning emmet ja issit ei ole siis oleme haigalas, et väikse õega kohtuda) ja läksin välja jalutama. Ei tahtnud kedagi oma silma alla. Mees andis teate pulga edasi, viis toimuvaga kurssi ning hakkas sõit haigla poole. Kui muidu võtab sõit aega 30min. siis öösel ja juu ka liiga “raske jalaga” mees tegi sõidu 15min. Haiglasse jõudsime kell 4 mil oli avatus 8cm. Palatisse saime kusagil poole 5 ajal. Valud olid meeletud: puusad, selg, jalad jne. See valu oli ikka kohutav. Ei ole oma eelnevate ( 2sünnitust ennem seda) sünnituste ajal midagi sellist kogenud. Oleks mööda seina üles roninud. Natuke ennem kella 5te ütlesin mehele, et kuidagi imelik tunne on ( selline tunne, et miski kukku kohe välja mu seest). Kutsu keegi kontrollima. Läks siis kutsuma aga ei tahetud tulla kohe kuna me alles jõudsime. Lõpuks tuldi kella 5st ja ronisin ädavaevu lauale olematute valude vahel. Siis hakkas jälle jutt, et te juu alles jõudsite, et ma juu võin kontrollida aga ega muutust ei ole nii kiirelt jne. et teeme siis veed lahti. Mees noogutas kõrval ja ütles, et eelmisel korral tehti ka. Ise oli valudest juba nii ogar ja ei saanud hästi mitte milleski aru. Ajasin siis jalad harki põlvele patsutamise peale ja hakati kontrollima avatust. Ja siis hõigati õele/hooldajale tule siia, et siin oleks võinud laua valmis panna, ta hakkab kohe sünnitama. Meie tütreke sündis kell 5:20 ja nabanöör 1x ümber kaela. Ka sel korral oli mul verekaotus ( eelmine sünnitus 700ml, sel sünnitusel 1100ml) ning ka sel korral sai õmbluse. Kui poja sünnitasin 11h50min siis see sünnitus oli ikka turbo. Ämmakas veel tookord naersi kui 37ndl kontrollis käisin, et juu paar tundi saad kiiremalt sünnitatud. Mõlemad lapsed on sündidnud 39+0ndl. Kuna meie väike õde sündis nii kiirelt siis alles kusagil kuu peale sünnitust sai korralikult kõndida ilma, et puusad valutaksid. Eks näis kuidas nüüd sel korral läheb 🙂 Õnneks sinnani veel aega küll, et end ettevalmistada.

    Reply
  6. Liina says

    September 12, 2017 at 10:19 pm

    Imeline! Palju õnne kõigile asjaosalistele! 🙂

    Reply
  7. Evelin says

    September 13, 2017 at 8:48 am

    Palju palju õnne ja ilusaid ühiseid hetki. Mina sünnitadin 15 päeva tagasi oma esimese tütre ja ma olen nii õnnelik. Sündis 41+5 kell 5:01 tänu 41+4 alustatud esilekutsumisele. Mul oli kehaga ja lapsega kokkulepe, et sünnitus ei tohi kesta kauem kui 7 h, beebi ise olla suurem kui 3400 g ja 52 cm. Ja mul on vist hea keha ja laps ning kaitseingel vist, sest nii läks, kirja sai 6 h ja 11 min sünnitust ja mu kullake oli 3354 g ja 52 cm 🙂 See oli keeruline, et pressisin tund aega enne kui laps välja tuli ja lõike pidi ka tegema, kuna pea ei mahtunud välja, kuigi peaümbermõõt oli ainult 34 cm, aga noh, eks kõik ei saabudki täpselt perfektselt minna, aga siiski läks üpriski kergel 🙂

    Reply
  8. Anett says

    September 13, 2017 at 9:32 am

    Minu esiklapsel on samuti 06.06 sünnipäev, ta juba 6-aastane. Ja mul on samuti kaks tüdrukut ja 2aastane poeg😁 Poiss oli sündides 3800 ja 54cm, paras vägilane. Sul seevastu minibeebid kõik. Palju-palju õnne, imetore blogi on!

    Reply
  9. Kristiina says

    September 13, 2017 at 9:46 am

    Nii ilus lugu ja nii armas uudis! Palju, palju õnne teile kõigile! Imelist kasvamist Väikevennale! Oh, kui ilusaks mu päev nüüd muutus, aitäh selle imelise loo eest! 🙂
    Suured kallistused teile siit Kaldemäelt! 🙂

    Reply
  10. iSiil says

    September 13, 2017 at 9:51 am

    Oioioioi! Palju õnne veelkord. Issand ma elasin postitust lugedes niimoodi kaasa, et terve keha oli pinges 😀 Vahepeal ohkasin ja naersin ja selle pusletüki peale tulid kohe pisarad ka silma. Peika teisest toast küsis selle peale: “Mida sa teed nüüd seal?”Elan kaasa, noh!

    Reply
  11. CT. says

    September 13, 2017 at 10:09 am

    Aitäh, et jagad selliseid hetki! (: .. olete imelised!

    Reply
  12. Lisete says

    September 13, 2017 at 11:21 am

    Mul läksid silmad niiiiii märjaks, et neid sõnu on hetkel kohe täitsa raske kirja panna. Ma pole kunagi mitte ühegi uue ilmakodaniku üle nii siiralt õnnelik olnud. Emmele-issile ohtralt armastust ja pikad paid! Suurtele õdele veel pikemad paid! Soovin, et kord ka minul teie pere sarnane punt on. Te olete ülivinged! Nii head ja soojad ja armsad ja armastavad.. Oeh. 💛

    Reply
  13. Regina says

    September 13, 2017 at 12:10 pm

    Meie pere väikevend sündis märtsi lõpus (vist isegi samas voodis 😀 ), samuti oli sõlmes nabanöör.. Ämmaemand ja arst olid ise nii üllatunud ja rõõmsad selle üle, me ei saanud sel hetkel arugi.. aga järgmisel päeval jõudis kohale, millise ime osaliseks me olime saanud. Enne enda sünnitust lugesin palju erinevaid sünnituslugusid, et kuidagi elavamalt ette kujutada kõike ja valmistada ennast. Peale sünnitust pole suutnud vist ühtegi veel lugeda.. aga teie lugu lugedes äratas see minus nii palju tundeid, eesotsas selle ülevoolava armastuse ja tänutunde, mis ujutas üle, kui oma pisikese rinnale sain. Oeh.. nii imeline! Nii suur rõõm teie pere üle!

    Reply
  14. Karin says

    September 20, 2017 at 3:50 pm

    Ilus sünnilugu, nii mõnus on sinu kirjutisi alati lugeda-olgu need siis kas lastega või toiduga seotud! 😊
    Mul on üks pisike ettepanek ka. Ma olen küll ise ühe pisikese tirtsu sünnitanud 1,7 a tagasi, aga tahaksin kuulda sinu õpetussõnu valu üle hingamise kohta, kui see sulle tüli ei tee. 😊
    Üks põnev postitus selle kohta oleks väga tore!
    Päikest! ☀️

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TERE TULEMAST MEIE KÄOPESSA!

Mina olen Mirjam (29), sõpradele ja blogilugejatele Miiu. Olen kolme lapse ema, väikeettevõtja ja suur kokandusentusiast.

Loodan, et leiad siit blogist midagi enda jaoks paeluvat, lahkud siit positiivse laenguga ja tuled peagi uuesti tagasi!

Kontakt ja koostööpakkumised: blogi[ät]kukupesa.ee

Meie Käopesa Facebookis:

Meie Käopesa Facebookis:

ELU HETKED

Meie elu vahetu reportaaž Instagramis
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

JÄLGI KÄOPESA BLOGLOVINIS!

Follow

JUTUSTAVAD KAASA

  • Britt on Remontika
  • miiu on Remontika
  • Britt on Remontika
  • miiu on Remontika

OTSING

KATEGOORIAD

ARHIIV

Telli värsked postitused e-mailile

Sisesta meiliaadress, et saada teavitus kõigist uutest Käopesa-blogi postitusest!

Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use.
To find out more, including how to control cookies, see here: Cookie Policy

POPULAARSEMAD

  • Remontika
    Remontika
  • Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
    Retsept: Võrratult särtsakas guacamole
  • Retsept: Rootslaste oivaline (ja naeruväärselt lihtne) "kladdkaka"
    Retsept: Rootslaste oivaline (ja naeruväärselt lihtne) "kladdkaka"
  • Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
    Retsept: Kogu pere lemmik chili con carne
  • What's for dinner? Fast and easy tomato soup
    What's for dinner? Fast and easy tomato soup
  • Halvemini ja siis jälle paremini kui oleks oodata osanud
    Halvemini ja siis jälle paremini kui oleks oodata osanud
  • VLOGMAS #1 ja #2: Küsimused-vastused ja jõulukuu algus
    VLOGMAS #1 ja #2: Küsimused-vastused ja jõulukuu algus
  • Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
    Pidupäevaretsept: Rikkalik ja mahlane võileivatort külmsuitsulõhega
  • Kogumispäevik: Kodukeemia minu (loe: kloorisõltlase) majapidamises
    Kogumispäevik: Kodukeemia minu (loe: kloorisõltlase) majapidamises
  • #Kogumispäevik: Milleks mulle see eelarvetabel?
    #Kogumispäevik: Milleks mulle see eelarvetabel?
Meie elu vahetu reportaaž Instagramis
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.